Stół skandynawski – do jakiego wnętrza pasuje?

0
499

Właściwy dobór mebli do wnętrz to jedna z ważniejszych kwestii podczas ich urządzania. Najczęściej są one dobierane według stylu, w jakim jest aranżowane całe wnętrze. Dzięki temu całość idealnie się uzupełnia i meble wzajemnie się uzupełniają.

Styl skandynawski – jego najważniejsze cechy

Jednym z dość popularnych obecnie stylów, jak chodzi o aranżację wnętrz z pewnością jest styl skandynawski. Cechuje się on nie tylko określoną kolorystyką, ale również wyglądem mebli. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, którą widać szczególnie w meblach takich jak na przykład stoły. Stół skandynawski można łatwo rozpoznać spośród wielu innych mebli. Blat, najczęściej z drewna podpierają nogi, które często są ustawione w stosunku do niego pod kątem innym niż 90 stopni. Bywa, że są one dość cienki, co daje ciekawe wrażenia wizualne. Pomimo tego jednak stół jest bardzo stabilny, dodając wnętrzom, w których zostanie ustawiony pewnego wrażenia lekkości. Najczęściej blaty wykonuje się z drewna w jasnym barwach, tak samo jak nogi. Ogólnie kolorami stylu skandynawskiego są jasne, pastelowe barwy oraz odcienie szarości. Takie meble pozwalają rozświetlić wnętrze jak również nadać mu nieco odmiennego charakteru. Pomimo tego, że styl skandynawski kojarzony jest głównie z krajami dalekiej Północy, to jednak jest ciepły i nadaje wnętrzom przytulności.

Jak dopasować stół skandynawski do innych mebli

Stoły w stylu skandynawskim najlepiej prezentują się pośród mebli wykonanych w tym samym wzornictwie. Nawet jeżeli są one odmienne od siebie pod względem kolorystycznym, to zachowanie takiego samego stylu pozwala na bezproblemowe aranżowanie wnętrz. Elementem, który powinien być dobrze dopasowany do stołu, aby tworzył z nim jednolita całość są krzesła. Dobrze jest podczas zakupu wybierać całe zestawy, składające się ze stołu i wykonanych z tych samych materiałów jak również w tej samej kolorystyce krzeseł. W znacznej większość nogi krzesał również ustawione są pod takim samym kątem jak nogi stołu, tworząc doskonale dopasowany komplet. Poza tym w bardzo wielu przypadkach wykonuje się je z naturalnych materiałów, które są podstawą stylu skandynawskiego. Jednakże stoły skandynawskie bez problemu można wykorzystywać również we wnętrzach, których aranżacja opiera się na nieco innym stylu. Ze względu na swoją prostotę i wygodę korzystania z nich bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba odpowiedniej przestrzeni. Ich różnorodne rozmiary pozwalają bez problemu wybrać dopasowany pod względem wielkości do wielkości pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here