dodatki do wózka niemowlęcego

Akcesoria do wózka dziecięcego, zwiększają komfort jazdy. Dodatkowo chronią dziecko i ułatwiają życie rodzicom. Na spacer z maluchem warto zabrać ze sobą moskitierę. Jej zadaniem jest ochrona leżącego dziecka, przed dokuczliwymi owadami. Aby była skuteczna, należy ją prawidłowo zamontować.

Zazwyczaj moskitierę należy rozpiąć na rozłożonej budce, ale trzeba pamiętać żeby uchylić okienko wentylacyjne, po to by dziecku nie było duszno. W sezonie letnim, gdy pada deszcz, a dni są ciepłe, wózek można zabezpieczyć dodatkowo folią ochronną. Nie można jednak jej zapinać zbyt szczelnie, ponieważ to spowoduję brak dopływu powietrza, pod folią zrobi się strasznie parno. Co jest niebezpieczne dla dziecka.

Jak wybrać folię przeciwdeszczową do wózka?

Nie każdy model wózka dziecięcego, jest wyposażony w folię ochronną. Wielu rodziców jednak decyduje się na jej zakup, by chronić dziecko przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku dostępne są zarówno folię do spacerówek, jak i gondoli.

Folie i moskitiery do wózków dziecięcych

Jakie cechy powinna mieć odpowiednia folia ochronna do wózka?

  • zawsze folia powinna być dopasowana do rozmiaru wózka dziecięcego,
  • powinna być przewiewna, żeby zapewnić dziecku dopływ świeżego powietrza,
  • powinna być szczelna,
  • powinna być łatwa w utrzymaniu czystości,
  • powinna być wykonana z porządnego materiału, który jest odporny na uszkodzenia oraz
  • na niskie i wysokie temperatury,
  • powinna być łatwa w montażu, ale stabilna.

Do czego, przydają się moskitiery do wózka?

Moskitiery do wózka są niepozornymi siatkami, które nie przepuszczą owadów, chronią skórę dziecka przed nimi. Dodatkowo są przewiewne i przejrzyste. Aby się nie próby, ich boki są zabezpieczone specjalną lamówką. Podczas montażu należy moskitierę, założyć tak żeby nie pozostała wolna przestrzeń.

Tak zabezpieczony wózek możemy wystawiać na świeże powietrze, razem ze śpiącym maluchem. Dzięki swojej przewiewności, dziecku nie będzie za gorąco. Taki gadżet również sprawdzi się na wakacjach.

Przeczytaj też: http://enjoythelittlethings.pl/wozki-i-akcesoria-dzieciece-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here