tatuażysta

Pomimo bardzo rozwiniętej cywilizacji wykonywanie tatuażu wciąż bywa kontrowersyjny. Wytatuowani ludzie bardzo często są obiektem zainteresowania na ulicach. Sami tatuatorzy bardzo często określani są mianem artystów, którzy przenoszą swoją wizję artystyczną zamiast na płótno czy papier na ciało człowieka. Czy mogą oni przy okazji wykonywania takiego dzieła artystycznego dobrze zarobić? Dzisiaj przyjrzymy się nieco z bliska zarobkową, na które może liczyć osoba wykonująca zawód tatuatora. Od czego zależą zarobki tatuażysty oraz jak wyglądają realia takich osób na rynku pracy? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-tatuazysta-sprawdz-zarobki-tatuazystow/

Realia rynku pracy w zawodzie tatuatora

Większość salonów prowadzi zazwyczaj jedna osoba. Ma ona bowiem dość dużo klientów, a praca nad jednym trwa długo, dlatego nie są zainteresowani zatrudnieniem większej ilości tatuażystów. W całym kraju salonów jest naprawdę cała masa, a więc o zatrudnienie a nie musimy się martwić. Ten rynek cały czas się rozrasta, dlatego miejsca pracy cały czas są dostępne.

Od czego zależą zarobki tatuażysty?

Zarobki osoby, która pracuje na stanowisku tatuażysty zależność są od wielu czynników rynkowych. Wpływ na to mają przede wszystkim takie czynniki jak ilość klientów oraz rodzaj wykonywanych zabiegów. Z pewnością największy wynagrodzenie będzie liczył salon tatuażu w dużym mieście, niż ten znajdujący się na przedmieściach. Znacznie więcej zarobimy też w największych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Łódź czy Wrocław. Nie bez znaczenia są również nasze umiejętności oraz zdobyta renoma. W takim zawodzie najlepszą reklamą jest dobra opinia zadowolonych klientów. 

Ile jest w stanie zarobić tatuażysta?

Zarobkami tatuażysty zainteresowały się portale branżowe badające wysokość wynagrodzenia Polaków. Okazuje się, że w tym zawodzie zarobki są bardzo zróżnicowane. Najpewniej nasze wynagrodzenie znajdzie się w granice między 2000 zł, a 7400 zł na miesiąc. Istnieje jednak dziesięcioprocentowy margines tatuażysty, z którego wynika że na miesiąc jestem w stanie wyciągnąć jedynie 1900 zł lub nawet mniej. Najwięcej zarabiający mi przedstawicielami tego zawodu są właściciele znanych i droższych salonów tatuażu. Wówczas zarobki takich osób sięgają nawet 10000 zł na miesiąc.

Zobacz też: http://enjoythelittlethings.pl/tatuazysta-praca-na-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza-gdzie-szukac-pracy-jako-tatuazysta/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here