Jak rzucić palenie raz na zawsze

Palenie papierosów to jeden z najgorszych nałogów. Wyniszcza on płuca i utrudnia oddychanie. Poza tym, przyczyna się do chorób sercowo-naczyniowych. Ma także negatywny wpływ na jamę ustną oraz skórę. Niestety, jest też to nałóg silny, z którym nie jest łatwo wygrać. Warto jednak próbować. Zwłaszcza, że istnieją sposoby na to, by skutecznie pozbyć się ochoty na papierosa. Jakie dokładnie?

Przede wszystkim motywacja

O szkodliwości palenia wiemy wszyscy. Mało kto jednak zastanawia się tak naprawdę, jak papierosy źle wpływają na organizm. Warto sobie to wreszcie uświadomić np. czytając opracowania naukowe. To powinno zadziałać na wyobraźnię. W walce z każdym nałogiem ważna jest motywacja. Rzucenie palenia oznacza powrót do zdrowa, lepszą formę fizyczną, większy spokój wewnętrzny. Do niektórych może przemówić również to, że rezygnacja z palenia to duża oszczędność. Wystarczy przeliczyć ile wydaje się miesięcznie na papierosy.

Unikaj sytuacji skojarzonych z paleniem

Palenie jest nawykiem, skojarzonym z konkretnymi okolicznościami czy miejscami, jak np. przystanek autobusowy czy balon. W miarę możliwości warto ich na początku unikać albo przearanżować. Nie zawsze jest to oczywiście możliwe. Wówczas najważniejsza jest świadomość, że pewne czynniki silniej wyzwalają chęć palenia.

Powiedz o swoim postanowieniu

Powiedz o tym, że rzucasz palenie innym osobom. Będą one dopytywać Cię o postępy, a razie sięgnięcia przez Ciebie po papierosa, przypomną Ci o Twoim założeniu. To duża presja, ale w wielu sytuacjach skuteczna. Podświadomie nie chcemy przecież zawieść bliskich nas osób lub wyjść na kogoś niesłownego.

Nie trzymaj się palaczami

Palenie papierosów integruje. Kto nie lubi sobie pogawędzić przy krótkiej przerwie na papieroska w pracy? Niestety, nawet jeśli nie palisz, ale wciąż spotykasz się ze znajomymi, którzy to robią, narażasz się na dużą pokusę. Wciąż tkwisz w nawykowej sytuacji i wdychasz nikotynę. To kwestia czasu, kiedy się złamiesz.

Sięgnij po wsparcie w formie tabletek

Dużym wsparciem w walce z nałogiem są tabletki na rzucenie palenia. Zmniejszają one głód nikotynowy, pomagając zapomnieć o papierosach. Wśród licznych preparatów, polecić można tabletki Recigar, które cechują się dużą skutecznością. Zawierają one cytisinum. Jedno opakowanie Recigar (100 tabletek) wystarcza na pełną terapię, która trwa 25 dni.

Rzucenie palenia jest jak najbardziej możliwe. Do tej walki trzeba stanąć jednak z pewną świadomością. Warto wspierać się na różne sposoby, aby osiągnąć sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here