Piękne drzwi – koronowanie każdego wnętrza

0
1182

Na finalny wygląd aranżacji naszego domu czy mieszkania ma wpływ bardzo wiele czynników – od tak oczywistych, jak wybrany sposób na wykończenie ścian czy podłogi, zastosowane ozdoby, aż po mniej oczywiste, jak wybrane okna, czy drzwi. W tym artykule skupimy się na ostatnich zagadnieniach.

Drzwi wewnętrzne – czy rzeczywiście tak istotne?

Wydawać by się mogło, że rzecz tak pospolita, jak zastosowane we wnętrzu drzwi, czy wykończenie okien, nie ma zbytniego wpływu na panującą we wnętrzu aranżację. Mało kto przecież przygląda im się z bliska. Drzwi zawsze jakieś są – można by powiedzieć. To prawda, jednak drzwi spełniają znacznie większą rolę niż tylko przegrodę pomiędzy pomieszczeniami. Mają ogromny wpływ na panujący we wnętrzu styl – dobrze dobrane mogą współgrać ze ścianami, meblami czy podłogą, uzupełniając całość wykonaną np. w stylu industrialnym, hampton, skandynawskim, loftowym, retro czy klasycznym. Nietrudno sobie wyobrazić wnętrze zaaranżowane w stylu klasycznym, z pięknymi, bogato zdobionymi meblami, wykonanymi z wysokojakościowego drewna, w którym zastosowano wykonane z metalu, surowe drzwi. O takim połączeniu można powiedzieć wiele, ale z całą pewnością nie, że jest spójne i dobrze zaplanowane. Podobnie jest z oknami – te z aluminium doskonale komponują się z nowoczesnym wnętrzem, ewentualnie wykonanym w stylu loftowym, jednak trudno wyobrazić sobie je w mieszkaniu w stylu retro, ewentualnie klasycznym. Jednak doskonale odnajdą się w skandynawskim, prostym i surowym wydaniu wnętrza.

Nie tylko materiały, ale również styl, w jakim są wykonane drzwi, ma ogromny wpływ na aranżację wnętrza. Dotyczy to również zamków i klamek. Całość może istotnie podnieść prestiż wnętrzu lub działać wręcz kontrproduktywnie do starań, by wprowadzić tam stylistyczną spójność.

Skąd czerpać inspiracje? Szukaj w sieci!

Drzwi i okna mają ogromny wpływ na aranżację wnętrza. Gdzie szukać inspiracji, przydatnych podczas wyboru? W sieci! Np. Na stornach blogowych można znaleźć wiele gotowych inspiracji, jak łączyć style drzwi ze stylami wnętrz. Drzwi wewnętrzne Tychy warto szukać również na stronach sklepów internetowych, zajmujących się dystrybucją – z pewnością w katalogach znajdziemy mnóstwo inspiracji, jak łączyć je z wnętrzami, jak również jakie klamki, zamki, futryny zastosować, by całość wyszła najlepiej. Dodatkowo na bieżąco można podejrzeć ceny, co jest niesłychanie ważne przy planowaniu swojego mieszkania z uwzględnieniem budżetu. Z pewnością uda się znaleźć coś, co podkreśli piękno Twojego domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here