Świat gier - Minecraft

Minecraft komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang AB. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty.

W dzisiejszym świece każde dziecko zna minecrafta i chociaż raz w niego grało. Pierwsza publiczna testowa wersja gry została wydana 17 maja 2009 roku, a konkretna wersja pełna i ukończona jak na tamte czasy opublikowano 18 listopada 2018 roku na komputery osobiste. Następnie wydano wersje na konsole i telefony. Jeszcze przed oficjalną premierą gra zdobyła dużą popularność i liczne nagrody. Co roku odbywa się konwent MineCon, na którym fani gry mogą się spotkać i wspólnie zagrać. Sukces gry spowodował, że zaczęto sprzedawać związane z nią przedmioty np. książki, zabawki, tematyczne klocki Lego. W latach 2015–2016 studio Telltale Games wydało spin-off zatytułowany Minecraft: Story Mode, składający się z kilku odcinków.

Minecraft cieszy się wielką popularnością wśród starszych i młodszych, sama gra przy coraz nowszych aktualizacjach dodaje nam mnóstwa realizmu takiego jak na przykład pasek głodu, możliwość zbudowania własnego bardziej lub mniej kreatywnego domu czy posiadanie fermy i zwierzątek. Przez coraz to nowsze aktualizacje dostajemy coraz więcej przedmiotów i nasza rozgrywka byłaby niepełna gdybyśmy jakiś przedmiot pominęli co niestety przy tak wielkim wyborze i częstych ogromnych aktualizacjach może się zdarzyć.

Gra serwująca taką wielką gamę kolorów na przykład wełny czy rodzaju drewna pozwala nam na zrobienie z tych rzeczy mnóstwo obiektów. Gracz sam może się pogubić grając co i jak powinniśmy wkładać do craftingtable. Z pomocą przychodzą poradniki jak zrobić i zdobyć rzeczy na konkretny obiekt.

Uznajmy, że etap gry na którym jesteś to moment w którym masz wybudowany domek i mniej więcej zaaranżowany w środku, ale chciałbyś mieć jakiegoś współlokatora psa. Pies to właściwie oswojony wilk, który dostaje obrożę oraz zmienia wygląd z groźnego na bardziej przyjazny. Taki pies słucha komend takich jak siad, wstań czy atakuj i jest bardzo skuteczny przy walkach z mobami. By go oswoić potrzebne jest mięso ale sprawdzą się również kości. Aby go oswoić należy do niego podejść i nakarmić go trzymając w ręce przedmiot i naciskając klawisz akcji. Po kilku próbach w taki oto sposób możesz zostać jego właścicielem.

No dobrze, a co jeśli chcemy jeszcze bardziej urzeczywistnić naszą grę i chcielibyśmy wychodzić z nim na spacer? Wtedy w głowie gracza pojawi się zapewne pytanie: jak zrobić smycz w minecraft?

To nic trudnego, aby ją zrobić należy zdobyć nić, którą znajdziemy pod postacią pajęczyn w na przykład jaskiniach albo zabijając pająka zwyczajnego bądź jaskiniowego. Do zrobienia smyczy należy się też zaopatrzyć w kulkę szlamu. Można zdobyć ją zabijając małe szlamy. Po zgromadzeniu wszystkich przedmiotów czyli 40 nici i 10 kulek szlamu układamy je w stole rzemieślniczym następująco:
– rozkładamy nici po 10 w górnym lewym rogu, kratkę niżej i po prawej od położonych pierwszych 10 nici oraz w prawym dolnym rogu
– na środek kładziemy kulki szlamu
Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here