balsamista

Myślisz o tym, aby podjąć pracę jako balsamista?  Na samym wstępie należy wspomnieć, że nie jest to prosty zawód. Może to trochę dziwne zabrzmieć, ale istnieje sporo osób, które uważają, że odnajdują się w tym zawodzie. Dzisiaj przekonamy się, jak rozpocząć pracę na tym stanowisku. Jesteście ciekawi? Bez zbędnego gadania – zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-balsamista/ 

Jak wygląda praca balsamisty?

Balsamista lub też tanatokosmetolog są to osoby, które zajmują się przygotowaniem zwłok do pogrzebu. Będą to czynności takie jak kąpieli układanie włosów, wykonanie makijażu i podobne działania. W pracy na takim stanowisku mogą czekać nas jednak sytuacje bardziej ekstremalne. W przypadku, w którym osoba zmarła w wypadku samochodowym czy też została zamordowana, wówczas ciało należy poskładać w taki sposób, aby wyglądało jak najbardziej estetycznie i nieskazitelnie. Oczywiście będą sytuacje, gdzie nie będzie to możliwe i wtedy ciało nie zostaje prezentowane w otwartej trumnie. 

Tanatokosmetolog swoją pracę zaczyna już w chłodni. Tam ciało zostaje poddawane standardowym zabiegom. Należą do nich mycie, ubieranie oraz zabezpieczenie ciała. Zadaniem tanatokosmetologa będzie (oczywiści w przypadku, kiedy rodzina wyrazi na to zgodę) wykonanie pośmiertnego makijażu w celu ukrycia oznak śmierci.

Jak nim zostać?

Żeby zostać takim specjalistą musimy ukończyć specjalistyczny kurs. Kurs tanatokosmetyki skierowany jest do pracowników i właścicieli zakładów pogrzebowych, oraz do tych, którzy chciałby podjąć pracę w branży funeralnej. Celem takiego kursu jest  przekazanie wiedzy i umiejętności, które są niezbędne w przypadku postępowania ze zwłokami, które prezentowane będą na ostatnim pożegnaniu w otwartej trumnie.

Koszt kursów na balsamistę

Ceny kurów uzależnione są od tego jaki jest ich tematyka. Możemy wyróżnić 5 rodzajów kursów z ich cenami. 

Koszt kursu „Tanatokosmetyka i toaleta pośmiertna” to 2500,00 zł.

Koszt kursu „Wizaż i kosmetyka rekonstrukcyjna” to 11000,00 zł.

Koszt kursu „Tanatopraksja i wizaż” to 11000,00 zł.

Koszt kursu „Tanatopraksja ‚Master’” to 11000,00 zł.

Koszt kursu „Laborant sekcyjny” to 12000,00 zł.

Zobacz też: http://enjoythelittlethings.pl/jak-wyglada-praca-balsamisty-tanatokosmetologa/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here