System ERP

System ERP to oprogramowanie służące do planowania działania przedsiębiorstwa. Oprogramowanie ERP składa się z modułów, które obejmują poszczególne działy przedsiębiorstwa opartych na jednej bazie danych. Działy, jakich dotyczy system to, np. kadry, magazyny oraz obsługa klienta. Oprogramowanie to umożliwia zbieranie, przetwarzanie oraz segregowanie danych, a także zintegrowanie działania wszystkich obszarów firmy.

Korzyści wynikające z korzystania z oprogramowania

Wdrożenie oprogramowania ERP umożliwia usprawnienie działania przedsiębiorstwa. System ten korzystnie wpływa na wzrost efektywności procesów zachodzących w firmie, lepsze wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa oraz ulepszenie procesów firmy. Dzięki oprogramowaniu ERP łatwiej i szybciej przekazywane są informacje pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a także stają się wiarygodniejsze. System ten ułatwia oraz przyspiesza obsługę klientów i pozwala udoskonalić procesy, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie ERP pozwala na zarządzanie przedsiębiorstwem oraz procesami, jakie zachodzą poza nim w ramach współpracy z inną firmą.

Jak wybrać system ERP?

Wybierając oprogramowanie ERP, trzeba wziąć pod uwagę to czy objęte nim zostaną wszystkie działy firmy, czy tylko niektóre i czy system wdrażany będzie stopniowo, czy za jednym razem. Oprogramowanie trzeba wybrać pod względem swoich potrzeb i jeśli jest taka możliwość, należy jak najlepiej dobrać je do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wybierając system oraz firmę świadczącą usługi trzeba zorientować się, czy w razie awarii przedsiębiorstwo może liczyć na pomoc serwisową. Ważne jest także czy system objęty jest gwarancją.

Cena systemu ERP

Koszt oprogramowania ERP zależny jest od tego, jaki model oprogramowania został wybrany. Na cenę systemu składa się jego wielkość, profil, a przede wszystkim indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa. Ceny nie da się określić jednoznacznie, ale podczas wdrażania systemu warto zorientować się, za co się dokładnie płaci, ponieważ umożliwi to uniknięcia ukrytych kosztów. Koszt oprogramowania zależny jest także od indywidualnego cennika firmy świadczącej usługi wdrażania systemu oraz od topografii, ponieważ w każdym mieście ceny usług mogą się od siebie różnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here