tkaniny
fot.: pexels.com

Obecnie, na rynku istnieje wiele różnorodnych marek modowych, które swoje ubrania tworzą z przeróżnych tkanin. Najczęściej jednak, dzieli się je na tkaniny sztuczne oraz naturalne. Czym się różnią i które są dla nas lepsze?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/szukasz-idealnej-tkaniny-podpowiadamy-jakie-masz-mozliwosci/

Tkaniny naturalne

W przemyśle odzieżowym, tkaniny naturalne kojarzone są z naturalnymi wyrobami. Dzieje się tak dlatego, gdyż większość obecnych na rynku tkanin naturalnych, powstaje z bawełny. Najczęściej są to tkaniny pochodzenia roślinnego, a co za tym idzie – są ekologiczne, a przy tym najzdrowsze.

Bawełna nie jest jednak jedyną odmianą tkanin naturalnych. Równie popularny jest jedwab, który jest znacznie delikatniejszy, a przy tym droższy. Tak duża popularność tkanin naturalnych związana jest z tym, że są materiałem łatwym w produkcji oraz obróbce. Dzięki temu, można je wykorzystywać do produkcji odzieży, pościeli oraz wielu innych produktów.

Niewątpliwie istotnym faktem jest również to, że tkaniny naturalne są niezwykle estetyczne, a przy tym efektowne. Przykładem może być jedwab, który charakteryzuje się wyjątkowym połyskiem. Oprócz tego, tkaniny naturalne są niezwykle przyjemne i delikatne w dotyku.

Tkaniny sztuczne

Tkaniny sztuczne bardzo często produkowane są z naturalnych półproduktów, takich jak celuloza. Niestety, w kolejnych etapach produkcji, materiał ten jest przetwarzany chemicznie, przez co zdecydowanie różni się on od tkanin naturalnych.

Do tkanin sztucznych można zaliczyć także tkaniny syntetyczne. Do ich wytwarzania, zazwyczaj nie wykorzystuje się żadnych naturalnych materiałów. Z tego powodu, jest to bardzo popularny materiał służący do wytwarzania chociażby odzieży specjalistycznego zastosowania. Ich dużą zaletą jest to, że pomimo że są lekkie, są niezwykle wytrzymałe i mogą chłonąć duże ilości wody.

Przeczytaj też: http://enjoythelittlethings.pl/jak-chronic-sie-przed-rakiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here