Jak rysować mangę?

Każdy z nas ma inne pasje i każdego z nas mogą fascynować zupełnie inne dziedziny. Jeżeli od dawna w wolnym czasie lubimy zajmować się czytaniem komiksów i z ogromnymi emocjami przeżywamy wszystkie przygody superbohaterów opisywane na ich łamach, prawdopodobnie zaintrygowaliśmy się już całym światem mangi. Te wszystkie dziwacznie wyglądające postacie, w niczym nie przypominające zwykłych ludzi, podobają nam się jak nic innego, dlatego chcielibyśmy na pewno potrafić je samodzielnie rysować. Być może już próbowaliśmy to robić, ale efekty nie były zbyt dobre, dlatego po prostu sobie odpuściliśmy. Jak rysować mange? Teraz możemy się tego krok po kroku nauczyć.

Na początku opanujmy pewne podstawy rysowania. Jeśli sporą trudność sprawia nam nawet namalowanie idealnie równego kwadratu bez użycia linijki czy ekierki, naszkicowanie mangowej postaci stanie się zadaniem nie do wykonania. Nie możemy uczyć się jeździć samochodem, jeśli nie znamy podstawowych zasad ruchu drogowego. Nie jesteśmy w stanie przygotować nawet najprostszego dania, jeśli nie mamy w swojej kuchni żadnych produktów spożywczych. Tak samo dzieje się w przypadku prób rysowania mangi. Zanim w ogóle nie podejmiemy, udajmy się na zakupy do dobrze zaopatrzonego sklepu z artykułami papierniczymi. Sięgnijmy w nim przede wszystkim po komplet dobrych ołówków. Powinny mieć one różnorodne grubości, abyśmy mogli szkicować nimi zarówno grube i wyraziste kontury, jak i tworzyć ich wypełnienie. Od razu zakupmy także dodatkowe narzędzia, które mogą nam się przydać – m.in. zestaw ekierek czy linijek, porządną gumkę oraz dodatkowe kredki. Barwiąc swoje prace różnorodnymi kolorami, zdecydowanie poprawimy ich końcowy wygląd!

Teraz nadszedł czas na odpowiedzenie sobie na najważniejsze pytanie – jak rysować mange. Skoro jesteśmy w tej dziedzinie osobami zupełnie początkującymi, zanim przejdziemy do kreślenia swoich pierwszych postaci, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi zasadami ich malowania. Teoretycznie w tym celu moglibyśmy zainwestować w książkę przeznaczoną do nauki rysowania mangi, ale nieraz nawet taki niepozorny wydatek może być dla nas problematyczny. A po co płacić za informacje, które możemy mieć zupełnie za darmo. Poszukajmy w sieci blogów i stron poświęconych tematyce rysowania mangi. Niektóre z nich są świetnie uzupełnione i kryją w sobie całą masę wartościowych artykułów o charakterze poradnikowym. Uzupełnione licznymi i wyraźnymi zdjęciami pokażą nam, jak krok po kroku narysować poszczególne elementy naszych postaci – sam tułów, głowę, włosy czy drobne szczegóły. Musimy tylko poświęcać na swoje lekcje przynajmniej kilka godzin w tygodniu. To praktyka czyni mistrza!

Pamiętajmy też, aby czerpać czystą przyjemność z rysowania mangi. Jeśli każda próba namalowania nowego rysunku jest dla nas ogromnym wyzwaniem, lepiej w ogóle nie zajmujmy się rysowaniem, a znajdźmy dla siebie inną pasję. Ze swoich zainteresowań musimy bowiem czerpać przyjemność. W przeciwnym wypadku oddawanie się im nie będzie miało żadnego sensu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here