Jak trenować swój umysł

Warto trenować swój umysł – w ten sposób między innymi zapobiegamy problemom z pamięcią na stare lata. Jest to zresztą ciekawy, angażujący sposób na spędzenie czasu wolnego, który dodatkowo jest dla nas rozwijający i może zaprocentować w pracy czy szkole. Tylko jak trenować swój umysł, zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu czy pieniędzy?

Gry logiczne

Bardzo popularnym wyborem w zakresie treningu są aktualnie gry i aplikacje logiczne. Mowa tu zarówno o dużych, rozbudowanych grach dostępnych na komputery osobiste i konsole, jak i grach mobilnych. Te drugie mają taką przewagę nad tradycyjnymi grami, że często są bezpłatne (wyświetlają się natomiast reklamy, bywa też, że twórcy wprowadzają mikrotransakcje), a ponadto można za ich pomocą trenować w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem swojego smartfona – na przykład podczas podróży komunikacją miejską.

Gry logiczne są bardzo różnorodne – istnieją wśród nich zagadki słowne, zagadki z dopasowywaniem brakującego elementu, a także zagadki matematyczne. Każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie, również w zakresie poziomów trudności. Warto zacząć od stosunkowo prostych gier i poziomów, a następnie stopniowo próbować trudniejszych, tak, aby się zbyt szybko nie zniechęcić. Więcej cennych porad na ten temat znaleźć można na przykład tutaj: https://aseseo.pl/.

Kostka Rubika

Kostka Rubika to klasyczne wyzwanie logiczne, które od wielu lat nieprzerwanie cieszy się popularnością. Ćwicząc układanie kostki Rubika, ćwiczymy nie tylko zręczność, ale też logiczne i szybkie myślenie pod presją czasu, a także zapamiętywanie wzorów i sekwencji ruchów. Co ciekawe, odzywają się nawet specjalne zawody w szybkości układania kostek Rubika, czyli w speedcubingu.

Kostka Rubika to tylko jeden z przykładów fizycznych zagadek logicznych – tego typu produktów jest znacznie, znacznie więcej. Rozwiązanie niektórych zagadek to nie kwestia kilku minut, a nawet kilku godzin, tak więc nie musimy się obawiać, że szybko zabraknie nam rozrywki. Z czasem warto zainteresować się wyzwaniami o wyższym poziomie trudności, tak, aby nie stały się one dla nas zbyt łatwe.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://aseseo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here