Komputery i ich rozwój

Historia rozwoju komputerów i wszystkich urządzeń w jakikolwiek sposób z nimi związanych jest bardzo ciekawa. Oczywiście dzisiaj komputer kojarzy się ludziom różnie, ponieważ jedni na komputerze ciężko pracują, drudzy natomiast bawią się, grają w różne gry, komunikują się z innymi i tak dalej. Na pewno większość osób z grupy pierwszej i grupy drugiej nie ma bladego pojęcia o tym, że komputer wcale nie służył docelowo do tego wszystkiego, co oni dziś robią na swoich komputerach. Urządzenie to powstało, aby przeprowadzać skomplikowane obliczenia matematyczne, którym nie podołałoby zwykły człowiek, bo są one po prostu ogromne i bardzo czasochłonne. Posługując się językiem bardzo potocznym, można powiedzieć, że pierwsze komputery były to takie ogromne, elektroniczne liczydła. Z tej funkcji komputera zresztą nigdy nie zrezygnowano. Nawet dzisiaj istnieją superkomputery, które zajmują się właśnie bardzo skomplikowaną matematyką, przyczyniając się tym samym do wielu odkryć w dziedzinie fizyki czy astronomii. Moc pierwszych komputerów nie była wcale zbyt duża, ale za to ich rozmiary zdecydowanie były ogromne. Komputer potrafił zajmować powierzchnię całego domu, a nawet kilku domów.
Dziś wydaje się to śmieszne, zwłaszcza gdy patrzymy na nowoczesne telefony komórkowe z internetem, które mieszczą się w dłoni, a dają nam przecież dostęp do wielu funkcji i aplikacji. Zdecydowanie widać tutaj efekt działania militaryzacji, przecież laptop czy tablet bez problemu mieszczą się w małej torbie i możemy mieć je zawsze przy sobie. Ogromne zasługi, jeżeli chodzi o pomniejszenie rozmiarów tych urządzeń, mają ekrany dotykowe, ponieważ wyeliminowały one konieczność posiadania klawiatury i myszki, a to znacznie zmniejsza wagę i powierzchnię całego urządzenia. To oczywiście bardzo wygodne, bo pozwala nam korzystać z nich, gdzie tylko chcemy. Wszystko jednak musi mieć swoje konsekwencje te pozytywne, jak również te negatywne, ten przypadek także ściśle trzyma się tej zasady. Jakość obrazu dostarczanego mam za pośrednictwem tych urządzeń jest z reguły bardzo dobra. Jednak gdy chcemy obejrzeć na przykład jakiś film, to wadą może okazać się właśnie ten mały rozmiar ekranu, ponieważ ciężko zauważyć szczegóły czy drobne elementy, kiedy ogląda się film na czymś tak małym, jak tablet, telefon czy laptop. Nie musimy jednak nad tym rozpaczać ani kupować komputera stacjonarnego z monitorem. W praktycznie każdym domu znajduje się telewizor i w tym miejscu warto zadać sobie pytanie: jak połączyć laptopa z telewizorem?
Można to zrobić i to bez większego problemu, nawet w przypadku gdy nasz telewizor nie mam możliwości połączenia się z internetem. Wystarczy kupić w sklepie odpowiedni kabel, którego wejścia będą pasowały do jednego i drugiego urządzenia. Być może uda nam się uzyskać takie połączenie również dzięki bezprzewodowemu połączeniu Bluetooth, a zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim brak jakiegokolwiek kabla, który plątał, by się po mieszkaniu i tylko niepotrzebnie zabierał miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here