Listwy narożne do płytek – po co się je stosuje?

0
2660

Wykańczanie dowolnego wnętrza wiąże się z ogromną pracą, bez względu na to, czy remontujemy mieszkanie, czy przygotowujemy siedzibę dla swojej firmy. Zarówno domy mieszkalne, jak i miejsca oddane do użytku publicznego powinny dobrze się prezentować. Ponieważ chętnie stosujemy płytki ceramiczne, które są bardzo uniwersalnym materiałem, warto je zabezpieczyć w takich miejscach jak narożniki. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydają się listwy narożne.

Profil narożnikowy – kiedy się przydaje?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że przymocowanie płytek nie sprawia większych problemów. W związku z tym wiele osób, zamiast zatrudniać fachowców, decyduje się na samodzielny montaż kafelek. Rzeczywiście, jeśli wybierzemy materiały dobrej jakości, to wszystko powinno przebiec całkiem sprawnie – niestety nawet wprawionemu majsterkowiczowi kłopot może sprawić wykończenie zewnętrznych narożników ścian. Żeby odpowiednio połączyć płytki na krawędziach, musimy użyć specjalistycznych narzędzi, ponadto wymaga to ogromnej precyzji. Łatwo popełnić błąd, który później narazi powierzchnię na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania pomieszczenia.

Listwy narożne do płytek ceramicznych (https://listwy.online/listwy-narozne-zewnetrzne/) mogą wyeliminować ten problem. Po ich zamontowaniu naroża są odpowiednio zabezpieczone – nie musimy się zatem obawiać, że wyszczerbimy płytki, kiedy np. uderzymy czymś twardym w ich krawędź. Kolejne remonty, których będzie wymagała uszkodzona w ten sposób powierzchnia, tylko narażą nas na dodatkowe koszty. Listwy narożne ozdobne podniosą estetykę pomieszczenia, a jednocześnie ochronią glazurę przed zarysowaniami i ubytkami.

Profil narożny może posłużyć nam również do zabezpieczenia miejsca, w którym ściana styka się z podłogą. Często zbiera się tam kurz i inne zabrudzenia, które trudno usunąć. Listwa narożna do płytek zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń i zarazem ładnie połączy oba materiały.

Jaka listwa narożna do glazury będzie najlepsza?

Kiedy już dojdziemy do wniosku, że rzeczywiście potrzebne są nam profile narożne zewnętrzne, warto wybrać takie, które w pełni spełnią nasze oczekiwania. W końcu muszą nie tylko chronić płytki przed uszkodzeniami, ale także dopasować się do wystroju wnętrza. Choć listwy plastikowe są tanie i dostępne w wielu kolorach, co umożliwia szeroki wybór, to jednak nie należą do szczególnie wytrzymałych.

Listwa narożna aluminiowa będzie z kolei odpowiednim rozwiązaniem. Jest lekka, wytrzymała, a przy tym wygląda bardzo estetycznie. Profil aluminiowy nie ulega korozji, w związku z czym nie zaszkodzi mu nawet bardzo wysoka wilgotność. W zależności od aranżacji możemy wybrać inny kolor takiej listwy: oliwkowy, złoty lub srebrny. Narożnik aluminiowy do płytek będzie świetnym dodatkiem i zarazem zabezpieczeniem.

Równie dobrą alternatywą jest listwa wykonana ze stali nierdzewnej. Jest co prawda cięższa, ale i tak łatwo ją zamontować. Taki profil nie odkształca się i nie rysuje, przez co będzie dobrze się prezentować przez wiele lat. Jednocześnie płytki będą właściwie chronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here