Uniwersalna kołdra 160 x 200 dla każdego

Kołdra powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji. Ważny jest rozmiar kołdry oraz materiał, z którego została ona wykonana. Jak wybrać najlepszą kołdrę, aby sen był spokojny i przyjemny?

Kołdra 160 x 200 – idealna dla jednej i dwóch osób

Kołdra 160 x 200 jest kołdrą, która świetnie sprawdzi się w łóżku małżeńskim. Rozmiar jest na tyle duży, że każdy może swobodnie się przykryć w nocy. Jeśli jedna z osób dość mocno się kręci w nocy, to można zaopatrzyć się w dwie kołdry. Wówczas każdy będzie miał swoją i będzie mógł się nią okryć.

Kołdra 160 x 200 jest także dobrym rozwiązaniem dla jednej osoby. Można się w nią wtulić i komfortowo spać. Idealnie nadaje się dla osób dorosłych oraz starszych dzieci i nastolatków.

Jaką grubość kołdry wybrać?

Wybierając kołdrę, należy zdecydować, jaki rozmiar będzie najlepszy oraz grubość. Na rynku dostępne są kołdry całoroczne, zimowe, letnie, duo oraz cztery pory roku. Grubość kołdry należy dobrać indywidualnie. Każdy ma inny komfort termiczny. Jedne osoby lubią spać w chłodnym pomieszczeniu, a drugie w cieplejszym.

Kołdra całoroczna jest uniwersalnym rozwiązaniem. Można pod nią spać zimą oraz latem. Jeśli wolimy ciepło, to wybierzmy kołdrę zimową lub duo. Kołdra duo jest kołdrą podwójną, a więc nadaje się na naprawdę zimne dni. Kołdra cztery pory roku będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które w zimie chcą mieć ciepło, a latem potrzebują cienkiego okrycia. Kołdrę taką można rozdzielić na dwie części, dzięki czemu zyskujemy dwa w jednym.

Kołdra z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym

Producenci oferują kołdry z wypełnieniem naturalnym. Co to oznacza? Wewnątrz kołdry znajduje się wypełnienie z puchu, wełny lub bawełny. Puch pozyskiwany jest z gęsi lub kaczek. Wełna pochodzi od owiec oraz alpak. Kołdry naturalne są droższe od syntetycznych. Kołdra puchowa nie może być prana, dlatego należy o nią odpowiednio dbać, aby służyła wiele lat.

Syntetyczne kołdry posiadają wypełnienie silikonowe lub poliestrowe. Są one znacznie tańsze niż kołdry naturalne. Można je prać w wysokich temperaturach, dlatego idealnie nadają się dla alergików. Kołdry syntetyczne są także lżejsze od kołder wykonanych z naturalnych materiałów. To, że są lżejsze, nie oznacza wcale, że są cieńsze.

Kołdra 160 x 200 dostępna jest w ofercie Vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here