Płatności online

Wiele osób podczas dokonywania zakupów w sklepach internetowych, za każdym razem, gdy dochodzi do etapu płatności, zastanawia się, czy płatność online jest bezpieczna? Internet daje nam naprawdę dużo możliwości, jednak z tych dobrodziejstw nie zawsze korzystają sami uczciwi ludzie. Jest również wiele osób chciwych i żerujących na innych. Dlatego zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo, podczas dokonywania płatności online.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/bezpieczenstwo/

Wiarygodność jest najważniejsza

Przed rozpoczęciem zakupów internetowych w danym sklepie, należy najpierw prześwietlić sprzedawcę. W sieci znajduje się naprawdę sporo oszustów, a co za tym idzie fałszywych stron, które okradają ludzi, a następnie znikają. Jak zatem sprawdzić sklep internetowy? Na początku musimy zweryfikować podane dane działalności, jej NIP oraz REGON, najlepiej zrobić to za pośrednictwem Głównego Urzędu Statystycznego. Jeżeli sprzedawca działa legalnie, jest na pewno tam zarejestrowany. Widnieje adres siedziby głównej jego firmy oraz budżet.

Kolejna przydatna czynność, która uchroni nas przed oszustwem, to sprawdzenie opinii o danym sklepie internetowym. Jeżeli w sieci brakuje opinii o danym sprzedawcy, jest to podejrzane. Lepiej w takiej sytuacji zrezygnować z zakupów. Nie warto korzystać z usług firmy, których nie można zweryfikować.

Sprawdź, czy adres nie jest podejrzany!

Gdy zamierzamy zakupić coś w sklepie internetowym, przed tą czynnością należy również sprawdzić wierzytelność strony. Strony, które są dla nas bezpieczne to tylko takie, które są szyfrowane, należy zapamiętać tą zasadę. O co chodzi z tym szyfrowaniem? Dzięki niemu dane znajdujące się na stronie jest znacznie ciężej wykraść. Bezpieczna strona to taka, która na początku ma skrót ‚https’, z kolei strony, które na początku mają skrót ‚http’ nie są szyfrowane, czyli niebezpieczne. Dodatkowo, obok adresu strony sklepu internetowego powinna wyświetlać się zamknięta kłódka. Jeżeli najedziemy na nią kursorem i w nią klikniemy, dowiemy się jakie aktualne certyfikaty posiada dana strona. Dzięki nim dane, które znajdują się na stronie są chronione.

Zobacz też: http://www.bossbyte.pl/w-jaki-sposob-urzadzic-miejsce-pracy-zgodnie-z-zasadami-feng-shui/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here