pościel

Z pościelą należy umieć odpowiednio się zachować. Musimy wiedzieć kiedy pościel powinna być zmieniona, jak często powinniśmy ją prać oraz w jaki sposób ją przechowywać. Czysta poszewka sprawi, że będziemy czuć się przed snem nie tylko bardziej komfortowo, ale również przyjemny i kojący zapach. Ma ona także wpływ na stan naszej cery oraz skóry. Nie ma żadnego znaczenia czy śpicie sami, ze swoją drugą połówką czy ze zwierzakiem, musicie pamiętać o kilku zasadach dotyczących pościeli. Przeczytajcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/posciel/

Jak często prać oraz zmieniać pościel?

Kluczową rolę odgrywa tu materiał, z którego wykonana jest wasza pościel. Jeśli jest to materiał 100% naturalny, który nie będzie się do was przyklejał, a dodatkowo zapewni odpowiednią wentylację. Zmiana i pranie go zależy tylko i wyłącznie od was. Jeżeli mocno się pocicie w nocy, zalecane jest raczej częstsze zmienianie oraz pranie. Jeśli nie macie takich problemów, to możecie się wstrzymać z częstą zmianą.

Mówi się, że poszewki najlepiej jest zmieniać co tydzień, ale jeśli zrobicie to co 12 dni czy co dwa tygodnie, to absolutnie nic się nie stanie. Jeśli jednak śpicie z pupilem to może okazać się, że zmiana pościeli po tydzień będzie niewystarczająca i będziecie musieli robić to częściej. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w specjalne legowisko dla zwierzaka, aby nie musieć zmieniać pościeli co chwile.

Jak wyprać pościel?

Bardzo duży wpływ na pranie pościeli ma dobranie odpowiedniej temperatury prania pod rodzaj materiału. W przypadku niewiedzy, możemy doprowadzić do tego, że kołdra przy praniu się po prostu zniszczyć. Warto więc wiedzieć w jakich temperaturach prać poszczególne materiały. Poniżej mała ściągawka:

  • bawełna powinna być prana w 60 stopniach,
  • jedwab pierzecie w 30 stopniach,
  • flanele wrzućcie do 60 stopni,
  • satyna podziękuje wam za 60 stopni.

Jak przechowywać pościel?

Pościel możecie schować do szafy czy też do szuflady. Jeśli jednak posiadacie specjalną grubą kołdrę na zimę i najnormalniej w świcie nie mieści się ona do żadnej szafki ani szuflady możecie skorzystać z worków próżniowych, które świetnie się do tego sprawdzą.

Zobacz też: http://enjoythelittlethings.pl/jakie-znalezc-sobie-hobby-w-wolnym-czasie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here