Ile wody dziennie powinniśmy pić na diecie?

0
1436

Woda to jeden z najważniejszych składników naszego organizmu. Woda jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania. Picie dużych ilości wodny sprzyja utracie wagi. Woda skutecznie pobudza metabolizm, dzięki niej nasz organizm zaczyna dużo sprawniej działać. Nasz mózg również potrzebuje wody, aby pracować w odpowiednim tempie. Jednak czy wiemy, ile powinniśmy jej pić, aby dodatkowo wspomogła odchudzanie?

Woda a proces spalania tkanki tłuszczowej

Woda nie posiada żadnych magicznych właściwości i sama w sobie nie odchudza. Jest natomiast bardzo ważnym składnikiem diety redukcyjnej. Woda stwarza środowisko, które jest niezbędne, aby zachodziły wszystkie reakcje metaboliczne w organizmie. Picie wody jest bardzo ważne podczas odchudzania, gdyż pomaga spalać tłuszcz, a ponadto znacznie przyspiesza przemianę materii.

Woda jest niezwykle ważna w początkowych fazach odchudzania. Wtedy to w naszej krwi reguluje się stężenie cukru. Mogą zdarzyć się bóle głowy, dla których skutecznym uśmierzeniem jest właśnie woda.

Idealne nawodnienie organizmu to również tarcza na zaparcia, które często zdarzają się w początkowych dniach diety odchudzającej. Woda doskonale wspomaga pracę jelit i całego układu pokarmowego.

Ile powinniśmy wypijać podczas odchudzania?

Ile powinniśmy wypijać podczas odchudzania

Według norm, które zostały opublikowane przez instytuty badawcze, kobiety powinny wypijać minimalnie 2 l wody w ciągu doby, a mężczyźni 2,5 l. Przytoczone powyżej normy są podane ogólnie. Wszystko może się zmieniać w zależności od naszej wagi, stylu życia, rodzaju uprawianego sportu, a nawet aktualnej pory roku (w lecie, przy dużych upałach możemy wypijać nawet 3 l wody i więcej).

Wodę można spożywać nie tylko w formie pitnej. Wodę również można jeść. Przykładowo owoce zawierają w sobie do 87% wody, natomiast warzywa składają się aż z 95% z wody. Ponadto, jeśli jeden posiłek dziennie będzie stanowiła zupa, wtedy spożycie płynów w ciągu doby będzie jeszcze większe. Kiedy zależy nam, by płyny dostarczane były w formie warzyw, owoców czy innych rodzajów posiłków, możemy zaznaczyć to zamawiając odpowiednią dla nas dietę pudełkową. Dieta pudełkowa Warszawa dostępna jest w firmie Afterfit Catering.

Czy nawodnienie organizmu można sprawdzić?

Dbanie o prawidłowe nawodnienie podczas diety odchudzającej to podstawa. Jednak nieraz zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno jesteśmy dobrze nawodnieni? Czy naszemu organizmowi nie brakuje wody? Otóż, można to w pewien sposób sprawdzić. Pierwszem sposobem jest obserwacja koloru moczu. Kolor jasnożółty, słomkowy świadczy o tym, że w naszym organizmie jest wystarczająco dużo wody, natomiast kolor intensywnie żółty, złoty mówi nam, że powinniśmy zadbać o większą ilość płynów.

Wypijanie wody można kontrolować. Istnieją na rynku specjalne aplikacje przypominające o sięgnięciu po szklankę wody. Ponadto warto mieć wodę zawsze koło siebie – na biurku czy przy łóżku.

Ważne, byśmy nie bali się o puchnięcie i zatrzymywanie wody. Nasz organizm jest inteligentny, kiedy zobaczy, że często dostarczamy mu płyny, wtedy dużo rzadziej będzie magazynował tę wodę, dzięki czemu nie będą puchły nam stopy czy ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here