Nasturcja jakie ma właściwości

Nasturcja to nie tylko piękny kwiat, ale także roślina, z której walorów zdrowotnych można korzystać. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie nasturcja właściwości posiada.

Jakie ma Nasturcja właściwości zdrowotne?

Warto wiedzieć, że z tej rośliny powstają świetne lecznicze kąpiele, z których mogą korzystać również dzieci. Kwiat ten łagodzi bóle głowy oraz poprawia samopoczucie. Należy też pamiętać, że kąpiele z nasturcji zalecane są osobą, które cierpią na łuszczycę czy trądzik. Roślina ta świetnie poradzi sobie także z gojeniem świeżych ran czy zadrapań.

Jakie nasturcja ma zastosowania?

Roślinę tę da się wykorzystać w kuchni do ozdób ciast i tortów. Co ważne, nasturcja jadalna świetnie odnajdzie się także przy mięsnych czy makaronowych potrawach. Dobrze jest też wiedzieć, że nasturcja jadalna znakomicie sprawdzi się również jako przysmak w postaci pasty, którą można położyć na kanapkę. Z tej rośliny da się także zrobić pyszną nalewkę, którą można przechować do zimy.

Czy roślinę tę można uprawiać w ogródku?

Jeśli chcemy mieć świeżą nasturcję, którą można w każdej chwili zerwać, to nie ma problemu z tym, by zasadzić ją w ogrodzie. Roślina ta lubi stanowiska dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Dobrze jest też, aby gleba nie była podmokła. Najlepiej jest sadzić nasturcję w kwietniu i pamiętać o odstępach między sadzonkami. Znakomicie wygląda nasturcja w rabacie kwiatowej. Zaleca się regularne podlewanie rośliny. Roślinę tę bez problemu można również zasadzić w doniczkach.

Czy są jakieś przeciwwskazania do spożywania tej rośliny?

Gdy zależy nam na tym, by zjadać tę roślinę lub pić przygotowane na jej bazie napary czy herbaty, to należy pamiętać, że nie powinny tego robić osoby, które mają problemy z wrzodami żołądka lub mają także problemy z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Dobrze jest wówczas poszukać zamiennika nasturcji, który będzie bezpieczny do spożycia.

Warto też pamiętać o tym, że na przykład suszona nasturcja jest dostępna także w sklepach zielarskich zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Dzięki temu, że jest ona tak licznie dostępna, to bez trudu kupi się nasturcję, której będzie można użyć w każdej chwili, kiedy zajdzie taka potrzeba. Napar lub herbatę z nasturcji zaleca się stosować również w ciągu całego roku, a nie tylko w okresie zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here