Zdrowie żył pod kontrolą

Jak dbać o dobrą kondycję żył? Jak uniknąć żylaków i jak leczyć już te powstałe? Oto wszystko, co należy wiedzieć na ten temat.

Schorzenia żył – powszechny problem. Jak go uniknąć? Klinika flebologii zna rozwiązanie

Schorzenia żylne są obecnie bardzo powszechne. Ma na to wpływ między innymi siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta oraz wiele innych czynników środowiskowych. Niestety największym zagrożeniem dla nóg są predyspozycje genetyczne. Jeśli ktoś z bliskiej rodziny boryka się z żylakami lub ma objawy niewydolności żylnej, jest spore prawdopodobieństwo, że i nas dotknie takie schorzenie. Nie jest to jednak pewne, więc nie należy się tym nadmiernie przejmować. Warto zaznaczyć, że wiele objawów można złagodzić lub im zapobiec, a regularne kontrole, które oferuje Klinika flebologii, mogą wcześnie wykryć niepokojące zmiany w żyłach.

Lekarz od żylaków, czyli flebolog może wdrożyć wtedy w porę odpowiednie leczenie i zapobiec postępowi choroby. Warto pamiętać o tym, że w wielu przypadkach wystarczy odpowiednia suplementacja i stosowanie się do zaleceń specjalisty (np. dbanie o regularną aktywność fizyczną). Strach przed operacją nie powinien więc być tym, przez co odwleka się wizytę u lekarza – zabieg wcale nie musi być koniecznością.

Jakie są objawy niewydolności żylnej? Na co zwrócić szczególną uwagę? Flebolog Warszawa radzi

Choć schorzenia naczyń żylnych przed długi czas rozwijają się bezobjawowo, da się w miarę wcześnie zauważyć lub poczuć niepokojące symptomy. Co powinno zwrócić naszą uwagę? Przede wszystkim wymienić tutaj można obrzęki kończyn dolnych, które pojawiają się dość często. Sygnałami alarmującymi mogą być też skurcze łydek, uczucie naciągniętej skóry nóg oraz ciężkość kończyn. W późniejszym stadium mogą pojawić się tzw. pajączki, a następnie żylaki. Już pierwsze objawy powinny zmusić do odwiedzenia specjalisty. Flebolog Warszawa po wykonaniu USG Doppler kończyn dolnych informuje pacjenta o kondycji jego żył i sugeruje, co powinno się zrobić po uzyskaniu diagnozy. Lekarz od żylaków może przepisać maści lub suplementy z kasztanowca zwyczajnego, polecić zmianę trybu życia lub dać skierowanie na wykonanie zabiegu – np. skleroterapii lub laserowego usunięcia żylaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here