Palety plastikowe do magazynu

Palety to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w magazynach oraz firmach transportowych. Dzięki nim możliwe jest sprawne i bezpieczne przewożenie, a także składowanie poszczególnych towarów. Chociaż do niedawna palety drewniane były najpopularniejsze, dziś zazwyczaj stosowane są plastikowe palety, które są po prostu bardziej praktyczne. Dlaczego to lepsze rozwiązanie? Jakie zalety mają europalety plastikowe?

Zalety palet wykonanych z plastiku

Coraz więcej firm rezygnuje z palet drewnianych na rzecz modeli plastikowych i nie można się temu dziwić. Europalety plastikowe cechuje bowiem duża wytrzymałość, a także odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład na uszkodzenia mechaniczne, substancje chemiczne, czy niekorzystne warunki atmosferyczne. W końcu niektóre towary są przecież składowane na zewnątrz. Użytkowanie plastikowych palet jest bezpieczne, poza tym wykazują bardzo długą żywotność w przeciwieństwie do palet drewnianych. Nie ma ryzyka, że wbije nam się drzazga w palec lub skaleczymy się, zaczepiając o gwoździe. Trzeba zwrócić uwagę także na kwestie higieniczne, bo plastikowe palety są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Do ich zalet trzeba także zaliczyć uniwersalność, bo można przechowywać i transportować różnego rodzaju towary. Doskonale sprawdzą się do wysokiego składowania, do składowania żywności, a także różnego rodzaju przedmiotów o dużych gabarytach. Obecnie wybór palet plastikowych jest duży, dlatego można dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Oczywiście na rynku najczęściej można spotkać palety o wymiarach 1200 × 800, jednak mogą być też produkowane na specjalne życzenie klienta w niestandardowych rozmiarach.

Rodzaje palet z tworzywa sztucznego

Obecnie można wybierać spośród różnego rodzaju palet, które bez problemu można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych palet plastikowych można zaliczyć modele eksportowe, które cechuje lekkość, wytrzymałość, co więcej nie muszą być poddawane obróbce chemicznej. Stosowane są także palety z tworzywa wtórnego, co jest rozwiązaniem niezwykle ekologicznym. Palety z materiału ESD posiadają własność przewodzenia ładunków elektrostatycznych, dostępne są także palety higieniczne bardzo często wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Można wyróżnić także półpalety stosowane podczas różnego rodzaju wystaw.

Europalety plastikowe mają szerokie zastosowanie, gdyż są wytrzymałe, praktyczne i długowieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here