Przeciwwskazania do liposukcji tłuszczu

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach chirurgii plastycznej jest odsysanie tłuszczu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom oraz bezpiecznym i skutecznym znieczuleniom zabieg może odbyć się dość szybko i bezboleśnie. Kuszące? Owszem, jest jednak jedno zastrzeżenie. Tak jak w przypadku innych zabiegów istnieją przeciwwskazania do liposukcji brzucha.

Czyhające niebezpieczeństwo

Wiele osób zapomina o tym, że nie wystarczy mieć pieniędzy, by móc poddać się pewnym zabiegom. Rzecz jasna fundusze są potrzebne, ponieważ liposukcja cena za odsysanie tłuszczu nie należy do najniższych, jednakże nie stanowią one jedynego warunku do zakwalifikowania pacjenta. Przede wszystkim pacjent musi spełniać wymagania zdrowotne, dzięki którym będzie najmniejsza szansa na jakiekolwiek powikłania zdrowotne. Wbrew pozorom liposukcja brzucha nie jest aż tak bezpieczna jak mogłoby się to wydawać. W przeszłości zaistniało wiele przypadków, gdy źle zakwalifikowani pacjenci tracili zdrowie lub nawet życie podczas zabiegu. Właśnie z tego powodu warto wybrać odpowiedniego specjalistę i renomowaną klinikę, w której zadbają o komfort oraz bezpieczeństwo.

Przeciwwskazania do odsysania tłuszczu

Aby mieć pewność co do stanu zdrowia pacjenta należy na początku zlecić wykonanie badania krwi oraz zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. W końcu pacjent będzie znieczulony ogólnie i nie powinien mieć problemów z płucami. Jednym z głównych przeciwwskazań jakie ma liposukcja brzucha jest cukrzyca. Niestety bardzo często osoby zmagające się z insulinoopornością komórek zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej wokół pasa, a choroba wyklucza ich z możliwości wykonania zabiegu. Inną niebezpieczną dolegliwością jest zaburzenie krzepliwości krwi oraz wszelkie choroby hematologiczne. Osoby zmagające się z nadczynnością tarczycy również powinny zastanowić się nad zabiegiem i skonsultować swój pomysł z lekarzem endokrynologiem.

W porównaniu do urządzeń spalających tłuszcz liposukcja brzucha daje natychmiastowe i fenomenalne efekty. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie zainteresowanie tym zabiegiem. Niestety nie tylko liposukcja cena jest przeszkodą w jego wykonaniu. Wiele osób zmaga się z różnymi chorobami i dolegliwościami ogólnoustrojowymi, które mogą wpływać na wyniki zabiegu. Z tego powodu warto się skonsultować z lekarzami i podjąć najwłaściwszą dla siebie decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here