Antykwariat na święta

Zbliżają się święta. Warto więc zastanowić się gdzie kupić prezenty. Coraz częściej zakupy robimy przez internet. Jednak warto również wybrać się do tradycyjnych sklepów. Zwłaszcza jeżeli chcemy kupić komuś książkę. Antykwariaty oferują książki dobrej jakości, które niekiedy nie są już dostępne w sprzedaży. Ceny w większości przypadków również nie powalają na kolana.

Jak wyżej wspomniałem antykwariatu oferują książki w dobrej jakości. Czasami mają drobne wady, jak na przykład lekko zgięta okładka. Jednak dla miłośnika książek najważniejsza jest ich treść. Dla miłośników historii można znaleźć w takim antykwariacie na przykład „Boże Igrzyska” w cenie około 20 złotych. Istny rarytas. Nawet jeżeli obdarowany nie zgadza się w pełni z wizją historii przedstawionej przez autora jako miłośnik historii dowie się kilku ciekawostek. Na przykład, że wybranie Poniatowskiego na króla przebiegało w spokojnej atmosferze. Zginęło jedynie kilka osób. Dobrze wyposażone antykwariaty mają w swojej ofercie szereg książek. Zarówno baśnie i bajki dla dzieci, jak i romanse, książki popularnonaukowe, rzadziej naukowe (te bardzo często są sprzedawane wewnętrznie, poprzez znajomych). Wśród książek znajdziemy oprócz tych wyżej wspomnianych również fantastykę, bestselery, historyczne czy też biografie, wywiady czy książki które jeszcze 5-6 lat temu opowiadały o aktualnych problemach. Pamięta ktoś jeszcze program „teraz my”? Zapewne niewiele osób, dopiero okładka z twarzami autorów przypomni czytelnikowi o kogo chodzi. W książce autorów programu można znaleźć informacje o naszej najnowszej historii. Bardzo przydatne są książki tego rodzaju właśnie przed wyborami. Nagle przypominamy sobie gdzie byli kandydaci jeszcze 10 lat temu. Na jakim stanowisku stali. Jeżeli ktoś jest zainteresowany polityką w antykwariacie powinien znaleźć w przystępnej cenie (w granicach 5 złotych, za więcej nie opłaca się kupować) książki które mogą mu pomóc zrozumieć dzisiejszą politykę. W gruncie rzeczy jest ona pokłosiem spraw sprzed 5, 10, 15 czy 30 lat.

Skupiłem się na antykwariacie ponieważ jestem miłośnikiem książek. Jednak jak wyżej wspomniałem warto wstąpić do tradycyjnych sklepów. Chociażby po to, aby w rękach poczuć jak prezentuje się faktura ubrań w każdym ze sklepów. To, że mamy podane w jakich procentach dane ubranie składa się z wełny czy bawełny niekoniecznie musi oznaczać, że będzie to ubranie miłe w dotyku. Dostałem kiedyś t-shirt, którego nie mogę nosić. Ma on na sobie kulki, które zwyczajnie drapią. T-shirt jest dobrze wykonany, co więcej prezentuje się naprawdę dobrze, jednak praktycznie nadaje się jedynie do robienia w nim zdjęć. Noszenie go przez cały dzień to byłaby istna męka.

Do tego dochodzą również różnego rodzaju bibeloty. Raczej nie opłaca się kupować przez internet rzeczy tanich. Koszty przesyłki często przewyższają wartość samych zakupów. Podobnie jest z rzeczami kruchymi. Pamiętaj aby zawsze sprawdzać przy kurierze przesyłkę. Może się okazać, że w drodze uległa ona awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here