Fotowoltaika w twoim regionie - lubuskie

Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę? Boisz się przyszłych kosztów? Nie wiesz może czy to inwestycja dla Ciebie? Sprawdź sam czym jest i czy instalacja paneli słonecznych się opłaca!

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika wykorzystuje soczewki lub zakrzywione lustra do przeistoczenia odnawialnej energii słonecznej w energię elektryczną. Zjawisko fotowoltaiki pozwala nam na zamianę energii słonecznej na energię elektryczną i wykorzystanie jej jako alternatywy dla tradycyjnej produkcji energii. Technologie fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania ciepła i tworzą energię elektryczną z tego ciepła. Energia elektryczna wytwarzana przez systemy fotowoltaiczne, znane również jako panele słoneczne, jest odnawialna i ekologiczna. Systemy fotowoltaiczne, znane również jako panele słoneczne, składają się z materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Istnieją 3 rodzaje ogniw fotowoltaicznych – monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz cienkowarstwowe. Pierwsze z nich jest najbardziej wydajne przez co również najdroższe, ale jest najlepszym wyborem. Polikrystaliczne ogniwa są optymalnym wyborem – nieco tańsze ale i mniej wydajne. Cienkowarstwowe ogniwa są najgorsze – mało wydajne i najtańsze – często są wykorzystywane w farmach PV, gdzie jakość nie jest aż tak ważna, ponieważ jest rekompensowana ilością.

Czy instalacja jest droga?

Fotowoltaika lubuskie na pewno jest drogą inwestycją – będzie Cię kosztowała około 20 tysięcy złotych w górę. Istnieje jednak wiele możliwości dotacji i pożyczek bezzwrotnych, które umożliwią Ci założenie paneli fotowoltaicznych we własnym domu przy minimalnym wkładzie pieniędzy. Cena zależy od rodzaju wykorzystywanych ogniw, firmy zajmującej się instalacją oraz powierzchni, na której mają stanąć panele – im większa tym większa ilość paneli i tym samym większe koszta.

Czy się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją, która opłaca się bardzo. Nie dość, że pozwala na zaoszczędzenie około 10 tysięcy złotych w skali roku, co daje zwrot inwestycji w przeciągu 8 lat, to jeszcze pozwala Ci uniezależnić się od lokalnego dostawcy prądu i korzystać z własnej energii.

Nie czekaj zbyt długo, rozpocznij instalowanie paneli już dzisiaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here