Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Przynajmniej raz na rok przez naszą głowę przechodzi myśl o zmianie koloru włosów. Problemem może być jednak stan włosów po zmianie ich kolorów przy użyciu chemicznych farb do włosów. Gdy chcemy wprowadzić małą zmianę na naszej głowie, warto zainteresować się, jak naturalnie przyciemnić włosy. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na nowy kolor, niekoniecznie związany z tradycyjnymi, sklepowymi farbami do włosów. Wykorzystanie skarbów natury pozwoli przeprowadzić odpowiedni zabieg, który pomimo zmiany koloru nie zaszkodzi skórze naszej głowy. Należy wziąć pod uwagę, że sposób przyciemniania włosów przy użyciu środków naturalnych jest odwracalnym procesem. Oznacza to, że w celu utrzymania efektu przyciemniania włosów, należy wykonywać zabiegi na bieżąco.

Jak przyciemnić włosy kawą?
Najbardziej znanym z nich jest przyciemnianie włosów kawą mieloną. Pod żadnym pozorem, nie należy tego robić kawą rozpuszczalną! Jeśli więc w naszym zaopatrzeniu znajduje się młynek do kawy, powinniśmy zmielić ziarna tuż przed zabiegiem przyciemniania. Sposób ten doskonale sprawdza się na naturalnych włosach. Na farbowanych efekt może być nieco słabszy. Przyciemnione włosy, mimo że nie są ogromną metamorfozą, pozostawiają dostrzegalny efekt. Aby wykonać płukankę kawową, należy wrzucić do garnka z gorącą wodą kilka łyżek świeżej, zmielonej kawy bądź sypanej. Do płukanki przygotowuje się od 500 do 700 ml wody. Następnie gotujemy wywar z kawy, a potem pozwalamy mu wystygnąć. Po wszystkim należy odcedzić fusy od przygotowanej esencji. Jeśli umyjemy już włosy, powinniśmy je zanurzyć w misce z kawą, rozprowadzając przy tym palcami płyn po całej objętości włosów. Już po kilku sekundach możemy wyciągnąć włosy i polać je resztą wywaru po długości. Ostatnim krokiem będzie odsączenie kawy z włosów i pozostawienie ich do wyschnięcia.

Orzechy włoskie a przyciemnianie włosów
W celu zmiany zabarwienia włosów, możemy wykorzystać orzechy włoskie. Aby to zrobić, wystarczy rozłupać ich garść. Następnie całość, wraz ze skorupkami, łupkami i miąższem należy wrzucić do wrzącej wody w garnku. Teraz wystarczy tylko gotować całą zawartość przez około 20 minut. Po zagotowaniu wywar należy ostudzić, by jego temperatura nie poparzyła naszych cebulek. Gdy esencja wystygnie, najlepiej poproś kogoś, kto poleje Ci nią włosy. Wywar ma niezwykłą tendencję do barwienia, dlatego stosuj tę metodę z wykorzystaniem rękawiczek. Po dwóch kwadransach, gdy włosy będą osuszone, możesz swobodnie je wypłukać.

Przyciemnianie siwych włosów
Jeśli Twoje włosy są siwe i chciałabyś je przyciemnić, najlepszą metodą będzie zastosowanie esencji z szałwii. Wystarczy, że zagotujesz połowę szklanki suszonej szałwii, po czym odstawisz wywar na około 5 godzin. Po wszystkim odcedź pozostałości rośliny i polej wywarem swoje włosy. Całość pozostaw na włosach do momentu wyschnięcia. Nie szkodzi na przeszkodzie, abyś w czasie przygotowania tego zabiegu brała kąpiel. Im więcej zabiegów wykonasz, tym bardziej włosy będą przyciemnione.

Przedstawione sposoby przyciemniania włosów są dla nich bezpieczne i mogą być wykonywane nawet parę razy w tygodniu. Stosowanie tego typu płukanek sprawi, że Twoje włosy oprócz nowego koloru zostaną nabłyszczone, wygładzone i lekko wyprostowane. Dodatkowo towarzyszyć im będzie niecodzienna miękkość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here