W ostatnich latach można zaobserwować coraz większy wzrost zainteresowania pracą zdalną. Liczba zalet tego trybu pracy jest tak ogromną, że fakt ten nie powinien nikogo dziwić. Jednak model pracy zdalnej różni się znacząco od stacjonarnego. Nic więc dziwnego, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawcy zadają pytania, które nigdy dotąd nie pojawiały się w takich momentach. Co więc zrobić, aby dobrze wypaść na rozmowę o pracę, a przede wszystkim ją dostać?
Cechy kandydata do pracy zdalnej w Krakowie
Na pracę zdalną decydują się przede wszystkim firmy z większych miast w Polsce. Jednym z nich jest Kraków, w którym tryb pracy zdalnej obecny jest od wielu lat. Praca zdalna różni się znacząco od tradycyjnego trybu pracy, choć zakres obowiązków jest niemal identyczny. Główne różnice polegają jednak na sposobie wykonywania swoich zadań przez pracownika. Bardzo często praca zdalna Kraków (https://www.gowork.pl/praca/krakow;l) dotyczy pracowników biurowych, którzy wypełniają swoje obowiązki o dowolnej porze. To z kolei może rodzić problem, że pracownik nie dostarczy ukończonego zadania na czas. Dlatego też jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej o pracę zdalną, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz podczas niej zapytany o sposoby organizacji pracy, którymi się kierujesz w życiu codziennym. To właśnie na ich podstawie osoba przeprowadzająca rozmowę będzie w stanie ocenić czy sprawdzisz się na stanowisku, na które aplikujesz. Jeśli masz problemy z organizacją czasu i ciężko jest Ci zmotywować się do pracy bez wzroku szefa spoglądającego zza Twojego ramienia, może się okazać, że nie sprawdzisz się w tym modelu pracy.
Jak być dobrym pracownikiem zdalnym
Choć praca w samotności dedykowana jest osobom zdeterminowanym, które nie wymagają ciągłego nadzoru, a przy tym brak współpracowników nie jest dla nich przeszkodą, nie oznacza to, że osoby całkowicie odmienne nie są w stanie wyrobić w sobie dobrych nawyków. Jeśli zależy Ci na pracy zdalnej będziesz mógł ją śmiało wykonywać pod warunkiem, że ustalisz sztywne granice pomiędzy życiem osobistym a zawodowym. Stawianie granic może zająć wiele czasu, jednak zdecydowanie gra jest warta świeczki. Kiedy będziesz już wiedzieć jak ważne jest rozgraniczanie czasu wolnego i czasu na pracę, a co najważniejsze nauczysz się to robić, praca stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością, a wykonywanie jej z zacisza własnego domu ogromnym przywilejem, który będziesz docenić każdego dnia.