Jak działa sildenafil

Sildenafil to substancja czynna, którą można znaleźć w lekach stosowanych przez mężczyzn przy zaburzeniach erekcji. Należy dodać, że substancja znana z niebieskiej tabletki na początku była wykorzystywana do innych celów medycznych. Opracowano ją z myślą o pacjentach z nadciśnieniem tętniczym czy dławicy piersiowej. Ważną datą dla wielu mężczyzn, nie tylko w sile wieku i starszych, jest marzec 1998, kiedy lek na erekcję zawierający sildenafil został oficjalne zarejestrowany przez FDA (amerykańską Agencję Żywności i Leków). Z czasem doustne tabletki o charakterystycznej niebieskiej barwie dopuszczane były do obrotu w innych krajach, także w Polsce. Potem pojawiły się też leki generyczne, sporo tańsze i równie skuteczne.

Mechanizm działania sildenafilu

Substancja czynna, czyli cytrynian sildenafilu, odpowiada za wspomaganie mięśni gładkich znajdujących się w penisie, co skutkuje zwiększonym przepływem krwi oraz tym samym silnym i długo trwającym wzwodem. Na rynku można spotkać tabletki zawierające sildenafil w kilku dawkach. Najpopularniejszą są 50-miligramowe – jak Maxon Forte. Medycy rekomendują, aby jednorazowa dawka nie przekraczała 100 mg sildenafilu. Ponadto jak pokazuje praktyka, u wielu mężczyzn efekt zadowalający osiąga się przy dawce 25 mg, a tę można znaleźć choćby w jednej kapsułce Maxon Active. Więcej o sildenafilu przeczytasz na: https://maxonforte.pl/sildenafil-substancja-stosowana-leczeniu-impotencji-zaburzen-erekcji-u-mezczyzn/

Standardowy czas przyjmowania tabletek z cytrynianem sildenafilu wynosi 60 minut przed planowanym współżyciem. Kapsułkę należy połknąć, popijając wodą. Wskazane jest, aby unikać tłustych i ciężkostrawnych potraw, które opóźnią działanie tabletki. Na ogół oddziaływanie leku odczuwalne jest już po dwóch kwadransach i efekt utrzymuje się do 3-4 godzin.

Osobom szukającym sposobów na wzbogacenie życia seksualnego należy wspomnieć, że leki takie jak Maxon Forte, nie są afrodyzjakami. Ich działanie opiera się nie na zwiększonym zapotrzebowaniu na seks czy czułość, ale na zwiększeniu przepływu krwi do prącia. Żeby rozpocząć stosunek, i tym samym aby lek zaczął działać, niezbędne jest osiągnięcie stanu podniecenia seksualnego. Oczywiście dla wielu mężczyzn sięgających po kapsułki z sildenafilem świadomość możliwości odbycia stosunku jest na tyle silnym bodźcem, że dużo łatwiej wywołać stan pożądania. Sildenafil poniekąd działa więc jak afrodyzjak oraz tabletka szczęścia, choć to pewnie zbytnie uproszczenie.

Dla kogo sildenafil?

Sildenafil przeznaczony jest dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji, wynikającymi z takich czynników, jak stres, niewłaściwa dieta, palenie tytoniu, przebyty zawał serca, niskie ciśnienie, nadwaga czy poważne zaburzenia czynności wątroby. To też wsparcie dla mężczyzn zdrowych, ale mających problemy ze wzwodem wynikające z wieku. W żadnym wypadku nie powinno się stosować sildenafilu z ciekawości, czyli przez osoby niemające problemów z erekcją. Oczywiście zawsze warto przeczytać ulotkę oraz w razie możliwość skonsultować się z zaufanym lekarzem, nawet jeżeli tabletki Maxon Forte dostępne są bez recepty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here