Muzyka z youtuba na Twoim telefonie

Youtube często oferuje nam klipy, które nigdzie indziej nie będą dostępne. Mało znani wykonawcy, nowe single, które jeszcze nie są dostępne na Spotify czy ITunes. Ale nie tylko, Youtube to studnia bez dna jeśli chodzi o zasoby muzyki dostępnej za darmo. Chcielibyśmy mieć możliwość odsłuchiwania takich klipów np. w swoim telefonie, tylko w formie pliku mp3. Pojawia się zatem pytanie- jak zgrać muzykę z youtube? Najprostszą metodą jest znalezienie w internecie linku do strony, która za darmo nam w tym pomoże. Wystarczy wpisać do przeglądarki: youtube to mp3, i od razu pojawi nam się cała lista stron, przy użyciu których zgranie muzyki z youtube zajmie nam tylko chwilę.
A więc mamy link Youtube do naszego klipu i stronę, na której go skonwertujemy. Należy wpisać link video Youtube w podanym miejscu na stronie (pasek wyszukiwania), a następnie iść za wskazówkami strony aż ta przekonwertuje nam plik na plik mp3, i zapisać go na naszym urządzeniu. Przed ostatnim krokiem powinniśmy mieć możliwość zmiany nazwy pliku, który właśnie skonwertowaliśmy, inaczej nasze urządzenie może nadać mu nic dla nas nie znaczącą nazwę. Możemy skorzystać np. ze strony https://2conv.com/youtube-mp3/. Tych stron dostępnych jest wiele, także w języku polskim.
Oczywiście nie tylko pliki czysto muzyczne można w ten sposób zgrywać. Wszelkie poradniki, występy komików, programy telewizyjne, wszystko co nas interesuje i jest dostępne na Youtube może być przekonwertowane na plik mp3.
Poza stronami internetowymi, do zgrywania muzyki z youtube mamy też dostępne aplikacje, takie jak TubeMate. Podobnie jak w innych tego typu aplikacjach ta również przekierowuje nas na mobilną wersję YouTube (niektóre aplikacje uruchamiają przeglądarkę). Po wybraniu interesującego nas klipu w trakcie jego odtwarzania należy nacisnąć widoczną na górze zieloną strzałkę. Ukaże się lista dostępnych do pobrania wersji wideo czy audio. Należy zaznaczyć tę, która nas interesuje i nacisnąć znajdującą się na dole zieloną strzałkę.
Możemy również konwertować filmiki, tzn. ściągać je na swoje urządzenie w formacie mp4. Do tego służą zwykle te same strony, co do konwertowania plików w formacie Mp3.
Urodą aplikacji TubeMate jest również to, że nie musimy ściągać danego klipu, jeśli chcemy go posłuchać tylko „teraz”. Aplikacja działa również przy wygaszonym ekranie telefonu, co nie jest możliwe z aplikacją Youtube.
Ale czy to konwertowanie jest legalne? Czy poprzez darmowe ściąganie np. muzyki znanego artysty nie łamiemy jakichś praw autorskich?
Polskie prawo autorskie definiuje pojęcie dozwolonego użytku osobistego, czyli, że można bez zgody twórcy korzystać z rozpowszechnionego już dzieła, ale tylko we własnym zakresie. Oznacza to, że możemy mieć je jedynie na swoim przenośnym odtwarzaczu czy komputerze i udostępniać osobom pozostającym w bliskim stosunku, np. przyjaciołom czy rodzinie. Ale niedozwolone jest rozpowszechnianie dzieła w szerokim zakresie, np. na stronach wymiany plików, ani też rozpowszechnianie go w celach zarobkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here