Z czego wykonane są rzęsy wykorzystywane w najpopularniejszych metodach przedłużania rzęs?

W dobie tak rozwiniętej kosmetologii, zabiegi dające trwałe rezultaty nie są już żadną nowością. Coraz więcej osób decyduje się na makijaż permanentny czy przedłużanie rzęs. Manicure hybrydowy czy tytanowy to już dla większości kobiet normalność. Jeśli jeszcze szukasz dobrego salonu manicure, koniecznie zajrzyj na stronę http://www.freediving.com.pl/wiemy-jak-znalezc-najlepszy-salon-manicure-w-toruniu/, gdzie dowiesz się jak taki salon znaleźć. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zabiegowi przedłużania rzęs, a dokładniej rodzajom sztucznych włosków.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs jest metoda 1:1. Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do każdej naturalnej. Jest czasochłonnym zabiegiem, wymaga od stylistki nie lada precyzji i doświadczenia. Efekty są jednak bardzo naturalne! Klientka uzyskuje piękne, długie, perfekcyjnie podkręcone rzęsy. Naturalny efekt jest tutaj największą zaletą. Co więcej, po takim zabiegu nie musisz już sięgać po zalotkę czy tusz do rzęs!

Z czego wykonane są włoski?

W zabiegach wykorzystuje się trzy rodzaje rzęs:

  • naturalne,
  • jedwabne.

Rzęsy naturalne nie są oczywiście naturalnymi rzęsami ludzkimi. Włoski pochodzą z norek syberyjskich. Są lekkie i delikatne, przez co nie obciążają naturalnych rzęs. Ich grubość oraz różna długość sprawia, że dają bardzo naturalny efekt. Niestety często rzęsy te powodują uczulenia, dlatego też, zanim zabieg zostanie wykonany, niezbędne jest zrobienie testu uczuleniowego.

Rzęsy jedwabne jak sama nazwa wskazuje, wykonane zostały z protein naturalnego jedwabiu. Ich główną charakterystyką jest delikatność oraz lekkość. Łudząco przypominają naturalny skręt rzęs ludzkich, przez co nie wymagają tak wielkiej pielęgnacji i czesania. Nie obciążają naturalnych włosków i są jednymi z najchętniej wybieranymi w tym zabiegu.

Rzęsy syntetyczne nie uczulają i są dostępne w różnych długościach czy grubościach. Co więcej, klientka ma możliwość dobrać nawet stopień podkręcenia, co daje ogromną przewagę nad pozostałymi rodzajami. Niestety są mniej elastyczne niż poprzedniczki, przez co często lubią się plątać. Co za tym idzie, wymagają regularnego, częstego czesania.

Reasumując, każda klientka ma wybór jeśli chodzi o rodzaj rzęs i dowolną metodę. Należy jednak podkreślić, że wybór powinien opierać się o wynik analizy stanu zdrowia naturalnych rzęs klientki. Taka analiza wykonana przez stylistkę daje gwarancję jakości i profesjonalizmu. Wybierając salon, warto pamiętać o tym, że jest to zabieg wymagający precyzji i doświadczenia. Dlatego też nie należy go wykonywać w pierwszym lepszym salonie, a w profesjonalnym, renomowanym gabinecie. Z łatwością znajdziesz takie studio, szukając na https://www.moment.pl/rzesy/bydgoszcz. To sprawdzone źródło informacji, gwarantujące zweryfikowane i potwierdzone licznymi opiniami gabinety w Twojej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here