Z czym się lubi fiolet?

Kolor fioletowy jest ostatnimi czasy bardzo modny, chociaż kiedyś bardziej kojarzony był jako kolor biskupi, i ciężko było go można znaleźć w domach jako kolor kanap, czy ścian, to teraz można go zobaczyć w sklepach z wyposażeniem wnętrz, z meblami oraz dodatkami, właściwie chyba w większości domów jest coś fioletowego.

Teraz modne są poduszki, koce i fotele, oraz kolory ścian. Jednak jaki kolor pasuje do fioletu, aby wszystko ze sobą ładnie współgrało i nie było zbyt ciemno? Bo jak wiadomo kolor fioletowy do jasnych nie należy i trzeba go tak dobrać z innymi, aby tworzył fajny kontrast i dopełniał całość swoim piękną, głęboką barwą. Jeśli na przykład chcemy zmienić kolory ścian w salonie, to nie malujmy wszystkich ścian, bo wtedy po prostu będzie za ciemno i będziemy się źle czuć.

Sama miałam cały pokój kiedyś we fiolecie i stwierdziłam, że miałam więcej złych i smutnych dni i że powoduje to ten kolor, który przytłacza, zmieniłam więc kolor na jasny kremowy na dwóch ścianach i od razu jest zupełnie inaczej. Do fioletu pasują właśnie takie jasne kolory jak bladoróżowy, kremowy, czy łososiowy.

Oprócz tych barw, również fajnie wygląda czerwony – o ile nie jest to ciemny odcień. Fioletowy to raczej zimny kolor, warto więc trochę go ocieplić i kupić coś żółtego. Idealne połączenie, które się sprawdza również jesienią, czy zimą, kiedy do fioletowego płaszczyka czy kurtki kupimy żółty szalik, albo czapkę. A latem ślicznie wygląda lekka sukienka, która ma żółte i fioletowe kwiatki. Wygląda to bardzo zwiewnie i kobieco. Jeśli chodzi o inne połączenia, to również biały fajnie się dopełnia z fioletem, wtedy widać jeszcze bardziej jego piękno. Chociaż biały i czarny to skrajne kolory, to pasują do każdego z odcieni fioletu. A co, jeśli kupimy fioletową kanapę i nie wiemy, jakie kupić kolory na przykład poduszek, to kupmy szare i na przykład żółte.

Taki miszmasz kolorów ożywi pomieszczenie i sprawi, że kanapa nie będzie wyglądała nudno, mimo iż tak naprawdę fiolet jest dosyć żywym kolorem. Bardzo fajnie i klimatycznie wyglądają fioletowe akcesoria do domu, takie jak świeczniki, ramki do zdjęć, wazony, czy doniczki z kwiatami. Ap ropo kwiatów – kolor zielony również pasuje do fioletu, ale trzeba wybrać odpowiedni odcień zielonego, ponieważ zbyt ciemny nie będzie ładnie wyglądał. Za to fajnie będzie wyglądała jasna zieleń. Te wszystkie dodatki na tle jasnych odcieni wyglądają bardzo fajnie i nadają przytulnego nastroju.

Ogólnie kolor fioletowy jest bardzo romantyczny i kojarzy się z takim fajnym jesiennym wieczorem dwojga ludzi, może dlatego że fiolet to przecież kolor wrzosu, a jak wiadomo wrzos to jesienna roślina. A czy jest w ogóle jakiś kolor, który do fioletowego nie pasuje? Tak naprawdę to nie ma takiego, bo wystarczy dobrać odpowiedni odcień danego koloru. Nie bójmy się ryzykować i bawmy się tymi wszystkimi kolorami, najważniejsze żeby nie przesadzić i czuć się komfortowo. Kolor fioletowy, to barwy każdej pory roku, a więc fiolet może nam towarzyszyć cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here