Basen stelażowy do ogrodu

Baseny ogrodowe od kilku lat są prawdziwym hitem na rynku. Zmęczeni po całym dniu wyczerpującej pracy, nie mający czasu na dłuższe wypady, zestresowani i ciągle zabiegani, pragniemy chociaż chwili relaksu – nie dziwi więc rosnąca w nadzwyczajnym tempie popularność ogrodowych i domowych urządzeń, które zastępują nam salony SPA czy krótkie wypady nad jezioro. Jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych rozwiązań jest basen w ogrodzie – element stosunkowo tani, który w ciepłe dni nie tylko zajmie dzieci, ale pozwoli schłodzić i zrelaksować się również i nam.

Rodzaje basenów ogrodowych

W ofertach sklepów poświęconych tematyce ogrodowej i basenowej (jak na przykład https://basenyogrodowe.pl/), znaleźć można kilka najpopularniejszych typów basenów. Minęły już czasy, gdy ogólnodostępne były niemal wyłącznie małe baseny dmuchane – te oczywiście wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, są jednak przeznaczone głównie dla najmłodszych. Gdy szukamy czegoś większego, nasz wybór pada zwykle na baseny rozporowe, które rozkładają się tak samo szybko i łatwo jak te dmuchane, ale są głębsze i pojemniejsze, albo na baseny stelażowe, zdecydowanie największe i najdroższe z rodziny basenów, jednak zapewniające ogrom zabawy dla całej rodziny.

Zalety basenów stelażowych

Basen stelażowy odznacza się najbardziej zaawansowaną konstrukcją – jego podstawą jest rozkładany, zwykle metalowy stelaż, który nadaje basenowi kształt i stabilność. W odróżnieniu od basenów rozporowych czy dmuchanych, są one raczej typem zbiorników rozkładanych na dłuższy okres, przy zakupie więc warto zastanowić się nad odpowiednim dla nich miejscem w ogrodzie czy na działce. Największą zaletą basenów stelażowych jest bez wątpienia ich rozmiar – niektóre umożliwiają nie tylko swobodne pływanie, ale nawet nurkowanie, świetnie zastępując nieduże baseny publiczne. Często przy zakupie możemy znaleźć w zestawie dodatkowe akcesoria, takie jak drabinka, pompa i filtr do czyszczenia wody czy pojemniki do czyszczenia nóg. Prawdą jest, że baseny tego typu nie należą do najtańszych, jednak nie dzieje się tak bez przyczyny – zrobione są z najwyższej jakości materiałów zapewniających nieporównywalną wytrzymałość, są najbardziej funkcjonalne i zapewniają maksimum radości podczas eksploatacji.

Zakup basenu stelażowego

Pierwszym krokiem przy wyborze basenu z pewnością jest jego kształt oraz rozmiar – niektóre mają nawet powyżej 10 metrów długości i kilkadziesiąt tysięcy litrów pojemności, warto więc wcześniej ustalić gdzie zostanie rozłożony i ile osób będzie z niego korzystać. Następnie należy zwrócić uwagę na typ stelaża oraz systemu filtrującego – tu liczy się przede wszystkim trwałość i wydajność. Na końcu oczywiście nie można zapomnieć o licznych akcesoriach – te jednak w razie potrzeby można bez problemu zamówić osobno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here