Dlaczego nakrycie łóżka w sypialni jest bardzo ważne

Łóżko w sypialni powinno być przede wszystkim wygodne i zapewniać komfortowy sen, ale również i estetyczne. W związku z tym warto pomyśleć o zakupie pościeli, narzuty i innych dodatków, które pełnią funkcję designerską. Dlaczego nakrycie łózka w sypialni jest bardzo ważne?

Dlaczego nakrycie łóżka w sypialni jest bardzo ważne?

Nakrycie łóżka pełni kilka istotnych funkcji. Po pierwsze pozwala szybko uporządkować łózko bez konieczności układania i chowania pościeli. To niezwykle przydatna funkcja narzuty na łóżko w sypialniach. Po drugie, narzuty  chronią pościel przed kurzem, zabrudzeniami. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy psów czy kotów, zabezpieczając pościel przed sierścią czy też ewentualnymi szkodami, jakie zwierzęta mogą wyrządzić.  Narzuty  idealnie sprawdzą się w chłodne, zimowe wieczory jako dodatkowe okrycie. Ponadto narzuta pełni funkcję estetyczną. To banalny sposób na stylową aranżację sypialni. Odpowiednio dobrana staje się nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i  efektownym dopełnieniem pomieszczenia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narzuty na łóżko?

Decydując się na zakup narzuty, warto wziąć pod uwagę:

  1. Rozmiar

Rozmiar narzuty na łóżko zależy od sposobu jego okrycia. Wyróżniamy dwa:

  • Wierzchnie, kiedy narzuta sięga do podłogi – pod uwagę należy wziąć długość i szerokość materaca. Powinna być ona szersza o około metr i dłuższa o 50 cm.
  • Pod materac, gdy narzuta jest wkładana pod materac – w tym przypadku należy wziąć pod uwagę wszystkie trzy wymiary materaca.

2. Materiał

Najpopularniejsze są narzuty bawełniane satynowe oraz wykonane z akrylu. Te z satyny wyglądają bardzo estetycznie, ale mogą się zsuwać z łóżka. Dlatego przy wyborze tkaniny, trzeba zastanowić się, jaką funkcję spełniać będzie okrycie. Dobrze, aby można było ją prać w pralce automatycznej. Dzięki temu utrzymanie jej w czystości będzie znacznie łatwiejsze

3. Styl sypialni

Decydując się na zakup narzuty, należy ją dobrać do aranżacji wnętrza.  Oprócz materiału, istotny jest również kolor oraz wzór okrycia, który będzie współgrać z pozostałymi elementami.

Jak wybrać narzutę do stylu sypialni?

Odpowiednio dopasowane dodatki sprawiają, że nawet najprościej urządzone pomieszczenie, stanie się wyjątkowe. Wybierając narzuty na łóżko, warto kierować się wystrojem wnętrza. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie taką, która będzie współgrać z pomieszczeniem. Jeśli sypialnia jest elegancka i gustowna, warto pomyśleć o satynowej narzucie, która prezentuje się niezwykle schludnie. Pamiętajmy jednak, że pełni ona głownię funkcję dekoracyjną i nie sprawdzi się np. jako dodatkowe okrycie w chłodniejsze dni. W rustykalnych wnętrzach doskonale prezentować się będzie futrzana narzuta lub z obramowaniem zdobionym koronką, najlepiej w beżowym odcieniu. Narzutę możemy wybrać w kolorystyce podobnej do wnętrza lub na zasadzie kontrastu, aby dodać świeżości. Jeśli zdecydujemy się na kolorowy akcent, warto wybrać kolor, który występuje już w pomieszczeniu np. na zasłonie, tapecie czy innych dodatkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here