Głóg

Pospolita roślina o charakterze typowo dekoracyjnym jaką jest głóg jest każdemu z nas znana chociażby z przydomowych ogródków i tarasów. Polacy upodobali sobie ten krzew już lata temu, traktując gatunek jako bardzo efektowny wizualnie. W praktyce jednak, sporo właścicieli głogowych pnączy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak cenny składnik ma na wyciągnięcie ręki. Głóg to kopalnia niesamowicie wartościowych właściwości prozdrowotnych.

W celach profilaktycznych i leczniczych

Jak pokazują wyniki badań naukowych, w głogu znajdują się gigantyczne pokłady wielorakich substancji przydatnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Mowa tu zwłaszcza o korzeniach sięgających do czasów rozwoju medyny ludowej, kiedy to dostrzeżono, że pospolity krzew ogrodowy aż kipi od nadmiaru składników przydatnych w codziennym funkcjonowaniu. Gatunek zaliczany do odmiany Crataegus występuje w naszym kraju przeważnie w formie dwuszyjkowej oraz pośredniej i jednoszyjkowej rośliny przybierającej postać nieco ciernistych krzewów sięgających swą wysokością między trzy a cztery metry. Do tego w głogu bardzo charakterystyczne są jego białe bądź delikatnie różowe kwiaty, a także owoce o kształcie kulistym i elipsowatym. Głóg może mieć zielone i żółte owoce, w których pełno jest drogocennych flawonoidów, czyli skutecznych w hamowaniu procesów zapalnych przeciwutleniaczy.

Niedoceniana zawartość

Nieprzypadkowo wielkie i rekomendowane koncerny suplementowe decydują się coraz częściej na włączanie do swojego wachlarzu produktowego wysokiej klasy wyrobów uzupełniających zbilansowaną dietę, opartych właśnie na głogu. Mowa tu chociażby o bogatym zakresie produktów proponowanych za pośrednictwem renomowanego sklepu online witaminyswanson.pl. Powodem aż tak bardzo dynamicznie rosnącego zainteresowania głogiem jako elementem prozdrowotnym jest moc istotnych składników mineralnych i związków w nim zawartych. W szczególności, głóg obfituje w witaminę C jaka przyczynia się do poprawy pracy układu immunologicznego. Podobnie wiele jest w nim tak zwanej procyjanidyny, która odpowiada za obniżenie ciśnienia tętniczego. Do tego mikroelementy w postaci sodu, fosforu, wapnia, magnezu i potasu.

Spektakularne odkrycia

Rozsądne włączenie do stałego menu głogu w tabletkach pozwala na zwiększenie tempa działania układu krążeniowego oraz wzmocnienie odporności. Można w ten sposób naprawdę szybko i skutecznie obniżyć poziom tak zwanego złego cholesterolu LDL, czy też zwiększyć zarazem pułap tego uznawanego za dobry. Jest to również rewelacyjna metoda redukcji ciśnienia krwi oraz podniesieni ilości mile widzianych w organizmie polifenoli. Nic tak jak głóg nie wykazuje działania przeciwdrobnoustrojowego. Zwalcza on bakterie, grzyby, w tym doskonale radząc sobie z paciorkowcami i gronkowcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here