Jak kupić odpowiednie meble? Kilka prostych zasad

0
1498

Zakupy bardzo często robimy impulsywnie. Wybieramy meble, które zachwycają nas wyglądem, ale nie zawsze pasują do naszego wnętrza. Komoda okazuje się za duża, a szafka na buty nie mieści się w przedpokoju. Jak w takim razie kupić odpowiednie meble, by były funkcjonalne i pasowały idealnie do naszego wnętrza? Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami, które zebraliśmy w tym artykule.

Dokładnie przemyśl decyzję i wymierz przestrzeń

Bardzo ważną zasadą jest to, by nie podejmować decyzji o zakupie mebli wyłącznie na podstawie jego wyglądu. Czasami bardzo ładny mebel, może okazać się zupełnie niefunkcjonalny i nie spełni naszych oczekiwań. Stolik kawowy może być zbyt ciężki, aby móc go łatwo przestawiać, a fotel do czytania książek po prostu niewygodny. Meble muszą się nam podobać i pasować do wnętrza, warto jednak poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie się do zakupu i znalezienie idealnego mebla. Od czego w takim razie zacząć? Po pierwsze od określenia funkcji poszukiwanego przedmiotu, a po drugie – dokładnego wymierzenia przestrzeni, którą ma wypełnić.

Szukając komody, warto dokładnie zastanowić się, co będziemy w niej trzymać, ile potrzebujemy miejsca do przechowywania. Jeśli służyć nam będzie za szafę, powinna być pojemna i wyposażona w głębokie półki. Musimy dokładnie wymierzyć pokój, w którym chcemy ją postawić, a także konkretną przestrzeń, w której stanie. Szuflady powinny się swobodnie wysuwać, a drzwiczki otwierać bez ograniczeń, w innym przypadku komoda nie spełni swojej funkcji. Szafki na buty powinny być pojemne, ale jednocześnie idealnie mieścić się w przedpokoju, aby nie przeszkadzały w swobodnym rozbieraniu się.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Na kolorystykę mebli, która będzie idealnie dopasowana do wnętrza. Musimy pamiętać o tym, że bardzo ciemne kolory zmniejszają wizualnie przestrzeń, dlatego nie są dobrym pomysłem, gdy pomieszczenie ma niewielki metraż. Nie możemy jednak przesadzać z jednolitą kolorystyką, ponieważ całe wnętrze zleje się w całość. Aby je nieco urozmaicić, można zastosować kontrast, czyli zestawienie jasnej kanapy i ciemnej podłogi, pastelowych dodatków i mebli w zdecydowanym kolorze.

Wybrać meble z promocji, czy postawić na jakość?

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z promocji, musimy być pewni, że jakość mebli jest wysoka. W innym przypadku meble będą nietrwałe i rozczarują nas po kilku miesiącach. Warto zwrócić więc uwagę na producenta mebli, jego doświadczenie w tej dziedzinie, a także materiały, które zostały użyte do produkcji komody, czy szafki na buty. Dodatkowym atutem, będą udokumentowane teksty kontroli jakości. System reklamacyjny powinien być jasny i przejrzysty, tak aby w przypadku awarii, wady mebla, móc w prosty sposób zwrócić go lub oddać do naprawy. Powinniśmy także dokładnie przemyśleć swoją decyzję, gdyż meble bardzo często są zakupem na długie lata. Nie dajmy się również przekonać sprzedawcy, to musi być wyłącznie nasz wybór, aby satysfakcjonował nas nie tylko w dniu zakupu, ale także długo po nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here