Kuracja sokowa

Zmęczenie, szara, matowa cera, złe samopoczucie – to powszechnie występujące problemy. Jedną z najczęstszych przyczyn jest niedobór witamin. Jak szybko poprawić swoją kondycję? Wystarczy kilka dni specjalnej sokowej kuracji, by zauważyć znaczącą poprawę: więcej energii, dobrze nawilżoną skórę, silniejsze włosy i paznokcie.

Na czym polega kuracja sokowa?

Kuracja sokowa jest w różnych kulturach stosowana od wieków. Dzisiejsze badania naukowe potwierdzają jej skuteczność. Soki – pod warunkiem że w pełni naturalne i świeże – są bombą witaminową. Zawierają większość witamin i mnóstwo minerałów. Skutecznie nawadniają i dostarczają przeciwutleniaczy, które oczyszczają z toksyn.W czasie kuracji sokowej soki stanowią bazę odżywiania. Na kilka dni należy zrezygnować z innych posiłków, wcześniej odpowiednio się przygotowując: zmieniając obfite dania na lekkie, roślinne żywienie. Soki stosowane podczas kuracji powinny mieć bogaty skład, najlepiej przygotowywać je w oparciu o przepisy od dietetyka.

Efekty stosowania detoksu sokowego

Jak dieta sokowa wpływa na wygląd i samopoczucie? Pierwsze efekty da się zauważyć bardzo szybko. Nawodnienie skutkuje lepiej napiętą, gładką skórą, ustępuje zmęczenie i bóle głowy. Duża ilość witamin stymuluje układ odpornościowy i dodaje energii. W czasie kilku dni na detoksie sokowym można zrzucić zbędne kilogramy oraz oczyścić organizm. Pojawia się uczucie lekkości i napełnienia energią. Osoba stosująca kurację sokową odzwyczaja się od cukru czy używek, a po zakończonej terapii leczniczej łatwiej jej utrzymać zdrową, dobrze zbilansowaną dietę. Stosując kuracje sokowe regularnie, obniża się ryzyko cukrzycy, chorób serca czy nowotworów.

Leczenie sokami – nie dla każdego

Przeglądając zalecenia dotyczące diety sokowej, trzeba też pamiętać o przeciwwskazaniach. Jak każda dieta, i ta sokowa nie może być stosowana u każdego. Z kuracji sokowej powinny zrezygnować osoby w złym stanie zdrowia – przede wszystkim te silnie osłabione, chorujące przewlekle czy będące w trakcie leczenia nowotworu. Dieta sokowa nie jest też wskazana u cukrzyków. Pod żadnym pozorem nie należy jej stosować u dzieci, nastolatków, ale też kobiet ciężarnych czy karmiących piersią.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here