masaż stóp
fot. pexels.com

Masaż stóp należy do jednych z większych przyjemności, które nas doskonale odprężają, a także poprawiają kondycję naszego organizmu. W stopach kryje się wiele punktów, które odpowiednio uciskane mogą wpłynąć na nasze zdrowie oraz kondycję różnych organów.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-nam-daje-masaz-stop-przed-snem/

Stopy

To część naszego ciała, która jest i ma prawo być najbardziej zmęczona! Stopy dźwigają nasze ciało każdego dnia, a także są najmocniej eksploatowane. Uciskane w różnego rodzaju obuwiu, narażone na różne mechaniczne uszkodzenia, stopy mają prawo zażądać od nas relaksu i odpoczynku. A ten przychodzi dopiero w momencie, w którym kładziemy się spać!

Masaż stóp jest nie tylko zdrowy dla samych stóp, ale również dla naszego samopoczucia. Posiada on również wiele korzyści zdrowotnych, które wpłyną na nasze funkcjonowanie.

Masaż stóp poprawia krążenie, zapobiega kontuzjom, obniża ciśnienie krwi, obniża symptomy niepokoju i depresji, zwalcza ból głowy, pomaga łagodzić bóle menstruacyjne i związane z menopauzą, redukuje obrzęk, a także pomaga przy płaskostopiu!

Masaż stóp przed snem

Masaż stóp przed snem to doskonały sposób na bóle stóp po całym dniu, gdy są one opuchnięte oraz wymagają komfortu. Wówczas kilkunastominutowy masaż stóp nie tylko poprawi krążenie w stopach, ale również zredukuje poziom opuchlizny i poczucia ciężkich nóg.

Dodatkowo regularne masowanie stóp pozwoli nam na lepszy sen oraz ułatwi zasłużony wypoczynek. Regularne masowanie stóp może także pomóc pozbyć się problemów związanych ze stopami.

TO również świetny sposób na relaks, zwłaszcza jeśli będziemy do niego stosować przyjemne kremy lub olejki. Sam masaż nie zajmuje dużo czasu, a może naprawdę zdziałać cuda i polepszyć nasze samopoczucie, a przede wszystkim jakość snu. Osoby, które mają problem z zaśnięciem lub cierpią na niespokojny sen powinny wprowadzić sobie jako rytuał codzienny, kilkunastominutowy masaż stóp dla odprężenia i poprawienia jakości snu.

Przeczytaj też: http://enjoythelittlethings.pl/depilacja-laserowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here