Zimbabwe

Zimbabwe to państwo położone w Afryce, o którym marzy niejeden podróżnik. Doskonała lokalizacja tego państwa sprawia, że może się ono pochwalić świetną pogodą przez cały rok, kusząc tym samym miliony turystów odwiedzających to oryginalne miejsce. Piękna przyroda oraz wspaniałe krajobrazy sprawiają, że wakacje w Zimbabwe to niezapomniana podróż, pełna wrażeń, innego krajobrazu, a także niezapomnianych smaków afrykańskiego kraju.

Niezapomniane Zimbabwe z biurem podróży

Z racji swojego odległego położenia Zimbabwe to takie państwo, które najlepiej jest odwiedzać z biurem podróży. Doskonała organizacja wielu świetnie przygotowanych biur podróży sprawia, że podróżując nawet do najdalszych zakątków świata nie musimy się martwić o to, czy jesteśmy dobrze przygotowani, a już na pewno, czy zwiedzimy wszystkie najpiękniejsze miejsca. Zimbabwe z biurem podróży to doskonały wybór także dla osób, które nie lubię podróżować na własną rękę lub też w daleką podróż wybierają się po raz pierwszy. Doświadczeni przewodnicy, a także lokalni rezydenci sprawią, że Zimbabwe z biurem podróży będzie niezapomnianą przygodą, pełną wrażeń i to zarówno dla tych młodszych, jak i starszych uczestników.

Zimbabwe ciekawostki

Podróżując w odległe miejsca, często marzymy o tym, by poznać historie, o których normalnie nie przeczytamy w przewodnikach. Zwykle taką okazję mamy podróżując z biurem podróży, ponieważ lokalni przewodnicy, którzy zatrudnieni są przez biura podróży, są w stanie opowiedzieć nam najdziwniejsze historie, o których nigdy nie usłyszelibyśmy, czytając poradniki i przewodniki. Dzięki doskonałej organizacji biur podróży możemy dotrzeć też w zakątki, których nie znaleźlibyśmy na mapie ani nie wyczytali w poradnikach, podróżując na własną rękę. Jedną z ciekawostek dla osób, które nie są zorientowane w temacie jest to, że w Zimbabwe znajdziemy egzotyczne gatunki ptaków, flory i fauny, a także niezwykle popularne i znany wodospad Wiktorii ma rzece Zambezi. Wyprawa na wodospad Wiktorii to niezwykłe przeżycie dla turystów, którzy odwiedzają ten piękny kraj. Jakie jeszcze skrywa Zimbabwe ciekawostki?

Niezapomniana stolica Zimbabwe

Stolicą Zimbabwe jest miasto Harare, będące miastem kosmopolitycznym, tętniącym bogatym życiem kulturowym. Jedną z ciekawostek tego miasta jest to, za znajdująca się tu galeria narodowa posiada jedną z najpiękniejszych ekspozycji sztuki afrykańskie na kontynencie, z kolei w tak zwanym Muzeum Królowej Wiktorii znajdują się piękne okazy antropologiczne zbierane z okolicy. Dla osób, które kochają piękno przyrody, na pewno zaskoczeniem będzie również to, że w Hwanga Park Narodowy znajduje się jedno z największych skupisk zwierzyny łownej, a zwłaszcza pięknych słoni. Warto też zaznaczyć, że znajduje się tu więcej gatunków niż kiedykolwiek  w innym parku w kraju. To ogromne przeżycie dla osób odwiedzających to miejsce, a szczególnie pasjonatów fauny i flory. Będąc w Zimbabwe, warto także odwiedzić muzeum kolejowe oraz miasto Bulawayo, które zaliczane jest do jednych z piękniejszych miejsc tego kraju, a wszystko to dlatego, że posiada ono ogromne, zadrzewione bulwary, które pokryte są kwiatami, a w czasie wiosny stanowią jedną z głównych atrakcji tego miasta. Zimbabwe z biurem podróży to też niezwykła wizyta na wodospadzie Wiktorii, który zaliczany jest do największych i najbardziej spektakularnych wodospadów świata. Aby odwiedzić ten wodospad, należy udać się w północno-zachodnią część kraju, gdzie wodospad stanowi część rzeki Zambezi.

Zimbabwe ciekawostki warte uwagi

Ci, którzy mieli okazję odwiedzić Zimbabwe, zapewne słyszeli już, że mówi się, iż w miejscu tym występują syreny. I choć dla wielu są one mitem, w Zimbabwe panuje przekonanie, że syreny naprawdę istnieją. To właśnie też tym stworzeniom przypisuje się tu wszystkiego typu niefortunne wydarzenia, jak na przykład porwania, tortury czy też morderstwa. Choć opowieści tego typu mrożącą krew w żyłach, to jednak mieszkańcy Zimbabwe mocno w nie wierzą. O wszystkich tego typu ciekawostkach na pewno opowiedzą doświadczenie przewodnicy, a także tak zwani lokalsi. Na pewno wyprawa do Zimbabwe jest pełna pozytywnych emocji, a zalety tego pięknego kraju docenią nawet najbardziej wymagający, którym wydaje się, że widzieli już wszystko. Wyprawa do Zimbabwe to niezapomniana przygoda, pełna kontrastów, w trakcie której można doskonale się zrelaksować i poznać życie innego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here