panele łazienkowe

Marzysz o łazience, która będzie przypominać luksusowe SPA? Zamiast surowej bieli i chłodnych płytek, pragniesz wnieść do niej nieco ciepła? Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć, jest zastąpienie kafelek panelami łazienkowymi. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na ten krok?

Panele podłogowe do łazienki – czy to dobry pomysł?

Już od wielu lat łazienka nie jest jedynie pomieszczeniem użytkowym, w którym wykonujemy niezbędną pielęgnację. Staje się pokojem relaksu, do którego chętnie udajemy się po przebudzeniu, a wieczorem możemy wziąć przyjemną kąpiel w towarzystwie świeczek i nastrojowej muzyki. Aby jednak pobyt w łazience sprzyjał wyciszeniu, musi ona być starannie urządzona. Od czego warto zacząć? Doskonałym pomysłem okazuje się wprowadzenie do wnętrza jak najwięcej natury. Dlatego wiele osób decyduje się na panele łazienkowe zamiast tradycyjnych kafelek. Są one przyjemne w dotyku, z łatwością przewodzą ciepło oraz nadają wnętrzu przytulnego wyglądu. Wystarczy wyobrazić sobie, o ile przyjemniejszy jest kontakt gołej stopy z ciepłym panelem niż zimnym i twardym kafelkiem po przebudzeniu się rano lub wyjściu spod prysznica. Niektórzy jednak zastanawiają się – czy panele to dobry pomysł do łazienki, w której wilgotność utrzymuje się na tak wysokim poziomie? Otóż postęp technologii sprawił, że w przystępnej cenie możemy dostać wodoodporne panele dedykowane do pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka. Nie należy się więc martwić, że będą się nieestetycznie odkształcać lub przepuszczać wilgoć. Decydując się na specjalne panele wodoszczelne, możemy być pewni, że nie tylko wniosą do pomieszczenia kameralną atmosferę, ale też będą służyć domownikom przez długi czas.

Przytulna łazienka – jak to osiągnąć?

Chociaż panele imitujące drewno potrafią wprowadzić do łazienki unikalną atmosferę, nie każdy może pozwolić sobie na taki remont. W takiej sytuacji warto posłużyć się dodatkami i ozdobami, aby nasze pomieszczenie choć trochę przypominało elegancki salon SPA. Doskonałym pomysłem jest zainwestowanie w dobrej jakości tekstylia – takie jak ręczniki czy dywaniki. Jeżeli utrzymane są w takim samym kolorze i charakterze, sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się spójnie i harmonicznie. Kolejnym atrakcyjnym dodatkiem, na który może pozwolić sobie niemal każdy są świeczki – najlepsze wrażenie robią te kolorowe, o różnych zapachach. Wieczór z przygaszonym światłem i aromatycznym zapachem palącej się świeccy w wannie to gwarancja prawdziwego relaksu. Całość może, uzupełnić nastrojowa muzyka – w tym celu warto zainwestować w specjalne głośniki wodoodporne, które przeznaczone są do miejsc o dużej wilgotności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here