Wspomnienia na widoku - czyli po co nam ramki na zdjęcia

Zdjęcia są szczególną pamiątką. Zatrzymują ulotne wrażenia, dokumentują ważne życiowe momenty, pozwalają mieć twarze bliskich osób zawsze przed oczami, utrwalają piękno widzianych w podróży krajobrazów. Wielu z nas bardzo dobrze pamięta czasy, gdy z wakacji przywoziło się 36 zdjęć – dokładnie tyle, ile mogło zmieścić się na najtańszej kliszy. Obecnie tyle ujęć robimy czasami swojemu śniadaniu i choć z pozoru może wydawać się, że to odebrało fotografii całą magię, to nie jest to do końca prawdą. Dzięki możliwości robienia nieograniczonej ilości zdjęć w każdej chwili, mamy większą szansę na utrwalenie naprawdę ważnych momentów. A dzięki temu, że są ramki na zdjęcia, mamy możliwość wspominania ich jeszcze częściej.

Rodzina zawsze blisko

Chyba najczęstszym zastosowaniem ramek jest umieszczanie w nich zdjęć najbliższych nam osób. Oczywiście obecnie wielu ludzi swoją najbliższą rodzinę ma po prostu na tapecie, bądź wygaszaczu telefonu. Jednak zdjęcia w ramce wciąż są ozdobą i osobistym elementem ocieplającym niejedno biuro. Również w domu miło jest urządzić kącik ze zdjęciami bliskich sercu, a rzadko widywanych osób.

Dekoracja z duszą

Kiedyś ściany domów i mieszkań przyozdabiały reprodukcje znanych obrazów, teraz o wiele częściej są to plakaty. Wybór gotowych dekoracji na ścianę jest ogromny. Jednak, aby wnętrze nabrało osobistego charakteru, warto pomyśleć o przyozdobieniu go… własnymi wspomnieniami. Zdjęcia na ścianie nie muszą być przecież wykonane drogim sprzętem i perfekcyjne pod względem sztuki fotografii. Ważniejsze jest, aby zdjęcia w ramce, które powiesimy na ścianie były nasze, przypominały nam o najlepszych chwilach naszego życia i wprawiały w dobry nastrój. W przypadku większości modeli, ramki na zdjęcia można zarówno powiesić, jak i postawić na półce, zatem mamy duże pole do popisu w zakresie dekoracji swoich domowych przestrzeni. Duży wybór ramek można znaleźć w sklepie Indelo.pl.

Prezent, który nigdy nie wyjdzie z mody

Ramka ze zdjęciem to prawie zawsze dobry pomysł na prezent. W zależności od wieku, charakteru i stosunków łączących nas z obdarowywaną osobą, postawimy oczywiście na inny rodzaj ramki i inne zdjęcie. Dla świeżo upieczonej babci, fotografia wnuka oprawiona w uroczą ramkę będzie z pewnością miłym upominkiem, który z dumą postawi w ważnym dla siebie miejscu. Koledze z pracy możemy natomiast z przymrużeniem oka podarować trochę kompromitujące zdjęcie z ostatniego integracyjnego wyjazdu w ramce, która idealnie wpisze się w wystrój jego biura.

Emocje związane z robieniem zdjęć tak, aby nie zmarnować ani jednej klatki, jak też oczekiwaniem na ich wywołanie i wydruk odeszły już w niepamięć. Ale wykorzystanie ramek wciąż pozwala na wyciągnięcie zdjęć z nieuporządkowanych komputerowych folderów i spełnienie przez nie swojej pierwotnej funkcji – przywoływania wspomnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here