Porady i informacje jak sprawdzić adresy MAC

Większość z osób korzystających z internetu nie interesuje się za bardzo jaka jest prędkość internetu, z którego korzystają, a co dopiero jakie mają ip albo jaki jest adres mac ich karty sieciowej. Jednak z roku na rok powiększa się świadomość wśród użytkowników komputerów i internetu. Ludzie zaczynają interesować się z czego zbudowany jest komputer albo jakie parametry ma ich internet albo z jakiej karty sieciowej korzystają. Interesują się także adresem ip i adresem mac.

Karty sieciowe, czyli nieodłączny element komputerów mają swój własny, niepowtarzalny adres mac. Zapewne zastanawiacie się jak sprawdzić adres mac waszej karty sieciowej. Adres mac karty sieciowej sprawdzamy w systemie operacyjnym komputera dos. Po wpisaniu odpowiednich komend będziemy mogli sprawdzić adres mac naszej karty sieciowej. Odpowiednie komendy i instrukcje krok po kroku jak to zrobić znajdziesz na licznych forach i stronach internetowych dla pasjonatów informatyki. Możesz obejrzeć także filmiki instruktażowe w serwisie youtube jak sprawdzić adres mac karty sieciowej komputera krok po kroku.
Jeżeli jednak chcesz wiedzieć jak sprawdzić adres mac swojego medium transmisyjnego internet, to jest to o wiele prostsze. Takie informacje, czyli adres mac zapisany jest na naklejce z tyłu routera. Powinieneś mieć tam wypisany dokładny numer.
Jak zauważyłeś istnieją jakby dwa adresy mac, dlatego powinieneś znać dwa sposoby jak sprawdzić adres mac. Oczywiście numer na routerze może zobaczyć każdy i może go przeczytać nawet dziecko, to sprawdzenie adresu mac karty sieciowej jest trudniejsze i potrzeba większej wiedzy informatycznej. Wszak zdecydowana mniejszość komputerów i internetu potrafi wejść w system operacyjny dos, a co dopiero swobodnie się po nim poruszać i znaleźć jakieś informacje przy jednoczesnym nieuszkodzeniu reszty systemu.
Jeżeli sądzisz, że nie dasz rady samemu sprawdzić adresu mac i uważasz, że potrzebujesz pomocy, to o pomoc możesz poprosić kogoś ze swojego otoczenia kto lepiej zna się na komputerach aniżeli Ty albo możesz poszukać jakiegoś informatyka. Oczywiście informatyk wie jak sprawdzić adres mac karty sieciowej, bo dla niego, to bardzo proste i oczywiste. Informatyk zapewne codziennie korzysta z systemu operacyjnego dos.
Natomiast, jeżeli nie wiesz jak sprawdzić adres mac w modelu osi, to możesz zapytać monterów internetu w Twoim domu albo mieszkaniu. Jeżeli internet był montowany wcześniej, to możesz zadzwonić na infolinię swojego dostawcy internetu. Osoba pracująca na infolinii powinna wiedzieć o co chodzi i powinna powiedzieć Ci, że adres mac znajduje się na odwrocie routera. Dlatego pamiętajcie, aby nie zrywać żadnych naklejek z routera. Szczególnie tych, na których są zapisane jakieś informacje, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało istotne.
Skoro już wiesz jak sprawdzić adres mac karty sieciowej, a także adres mac na swoim routerze, to pora sprawdzić czy faktycznie znajdziesz tam swoje niepowtarzalne adresy. Pamiętaj, że warto wiedzieć jak najwięcej odnośnie swojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here