Ważne przygotowania do porodu

Każda z przyszłych mam, niecierpliwie oczekuje chwili jaką są narodziny dziecka.
W tym momencie dobiegają końca długie miesiące oczekiwania i wreszcie świeżo upieczeni rodzice, mogą wziąć nowonarodzone dziecko w swoje ramiona.
Większość ciężarnych przyznaje, że na samą myśl o porodzie zaczyna się denerwować, a natłok myśli w głowie potęguje niepokój.
Czy można oswoić lęk związany z porodem?
Jest to jak najbardziej możliwe, znacznie mniejszy strach przed porodem odczuwają kobiety, które w odpowiedni sposób się do niego przygotowały.
Wiele przyszłych mam zadaje pytanie, jak przygotować się do porodu, aby w spokoju oczekiwać na jego rozpoczęcie?
W trosce o prawidłowe przygotowanie do porodu, zadbajmy z dużym wyprzedzeniem, aby odbył się on w szpitalu do którego mamy zaufanie, oraz w towarzystwie kadry położniczej, w której rękach czujemy się całkowicie bezpiecznie.
W chwili obecnej rodząca, w większości szpitali ma możliwość wyboru położnej, która będzie odbierała poród.
Warto rozważyć taką ewentualność, w tym stresującym momencie znane twarze działają kojąco na ciężarną.
Dobrym rozwiązaniem na złagodzenie stresu, jest poród rodzinny i dużo par decyduje się na taką opcję.
Dzięki obecności partnera na sali porodowej, kobiety czują się bezpieczniej w czasie porodu, poza tym może on być cennym wsparciem dla kobiety, w trudniejszych chwilach.
Dobrym pomysłem na właściwe przygotowanie się do porodu, jest wzięcie udziału w zajęciach organizowanych przez szkoły rodzenia.
W takich placówkach, wykwalifikowana kadra nie tylko przygotuje nas na poród pod względem teoretycznym, ale również praktycznym.
Położne w szkole rodzenia, z reguły mają spore doświadczenie na blokach porodowych i są w stanie fachowo przygotować przyszłe mamy na każą fazę porodu, oraz na pierwsze dni z noworodkiem.
Warto w szczególności zainteresować się ćwiczeniami, prezentowanymi w szkole rodzenia, nie tylko pomogą one przyśpieszyć akcję porodową, ale i z dużym powodzeniem złagodzić u ciężarnej bóle porodowe.
Poza ćwiczeniami wspomagającymi akcję porodową w szkole rodzenia dowiemy się również, w jaki sposób ćwiczyć mięśnie Kegla, które odpowiednio trenowane, zwiększają swoją elastyczność a co za tym idzie, w trakcie porodu są bardzie odporne na urazy.
Przygotowując się do porodu, warto sporządzić jego plan.
Lekarze ginekolodzy oferują formularze, które wypełnione powinny być w pełni honorowane na porodówkach.
Ciężarna w planie porodu, zawiera wszystkie istotne kwestie dotyczące rozwiązania ciąży, w tym uwzględnia zabiegi na jakie wyraża zgodę, sposób karmienia jaki planuje rozpocząć, czy też życzenie znieczulenia w czasie porodu.
W przygotowaniach do porodu, żadna z przyszłych mam nie powinna zapomnieć o spakowaniu torby do szpitala z niezbędnymi rzeczami dla siebie i noworodka, zadbajmy aby w torbie tej znalazły się również aktualne wyniki badań, o które personel będzie na pewno pytał.
Przyszła mama poza przygotowaniem fizycznym, powinna również przygotować się psychicznie na tę szczególną chwilę.
Rola psychiki w czasie porodu ma całkiem realny wpływ na jego przebieg, warto o tym pamiętać, i motywować ciężarną aby na porodówkę weszła z pozytywnym nastawieniem, a na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here