metamorfozy mieszkania

Aranżacja przestrzeni, w której zamieszkujemy na co dzień i wprowadzenie kilku małych zmian może zdziałać naprawdę wiele. Bardzo często kiedy przebywamy wśród naszych czterech ścian dość długo, odczuwamy potrzebę wprowadzenia jakiś zmian. Dlatego tak istotne są zmiany aranżacyjne, ponieważ często wpływają na nasz nastrój i komfort przebywania w konkretnym miejscu.

Drobne metamorfozy

Małe metamorfozy przestrzeni, w której przebywamy na co dzień sprawiają, że komfort przebywania w tym miejscu znacząco wzrośnie. Jeśli mowa o zmianach, to warto mieć na uwadze fakt, że nie muszą być to w żadnym razie drastyczne metamorfozy, które przez kilka tygodni będą nam utrudniać życie. Zadziwiający jest fakt, jak niewielkie, wydawałoby się korekcyjne zmiany potrafią zdziałać cuda i diametralnie odmienić przestrzeń mieszkalną. Bardzo ważnym elementem są oczywiście kolory. Z jednej strony postawienie na klasykę – tony bieli, szarości czy delikatnego brązu mogą działać kojąco i uspokajająco, ale warto zastanowić się także nad wprowadzeniem nieco bardziej kolorystycznego akcentu, który zdecydowanie ożywi przestrzeń. Może stać się ciekawym motywem przewodnim, który będziemy przemycać w postaci jednokolorowych zasłon czy dodatków w postaci poduszek ozdobnych na kanapie.

Kolorystyczny motyw przewodni w mieszkaniu – na co warto postawić, urozmaicając przestrzeń?

Świetną propozycją jest także wprowadzenie takiego elementu kolorystycznego na podłodze czy na ścianie, dzięki czemu całość wizualnie będzie doskonale współgrać. W tym przypadku dobrym pomysłem jest zakup dywaników czy też tanich chodników, które doskonale będą komponować się z innymi częściami pokoju czy też całego mieszkania. Jeśli zdecydujemy się na tanie chodniki na przykład w tym samym kolorze, wówczas możemy rozmieścić je w różnych częściach naszego domu, jednocześnie będą one wówczas tworzyć spójną całość.

Tego typu chodniki mogą idealnie sprawdzić się pod krzesłem przy biurku, aby nie rysować podłogi, w łazience, dzięki czemu po wyjściu spod prysznica nie będziemy musieli stawać na zimnych kafelkach czy też w kuchni, jako świetna ozdoba tej właśnie przestrzeni. Z racji tego, że nie są to rzeczy mocno obciążające finansowo portfel, dlatego też niewielkim kosztem możemy dokonać ciekawej metamorfozy naszej przestrzeni i urozmaicić ją w taki sposób, aby nabrała wyjątkowego charakteru, a nasz komfort przebywania w tym miejscu, znacząco wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here