balkon

Ile kosztuje zabudowa balkonu?

Cena jest uzależniona od powierzchni którą mamy zabudować. Cena zabudowy balkonu w bloku może być różna i zależeć od wielu czynników. Jednym z nich jest długość balkonu i liczba przeszkleń, które chcemy zamontować. Cena zabudowy balkonu będzie też inna w zależności od tego, czy balkon chcemy zabudować od balustrady do sufitu, czy od podłogi do sufitu. Musimy się liczyć z wydatkiem w przedziale ok. 1000-4000 zł. Niektóre firmy wyliczające cenę zabudowy balkonu na podstawie metra kwadratowego konstrukcji (ok. 250-400 zł na metr).

Coraz większą popularnością cieszy się zabudowa balkonu bezramowa. Całość instaluje się na specjalnych prowadnicach, które umieszcza się w podłodze albo balustradzie balkonu. Rozwiązanie to podnosi całkowity koszt o ok. 30 procent.

Jak zabudować balkon w bloku?

Zabudowa balkonu w bloku, podobnie jak inne prace remontowe i aranżacyjne, powinna być bardzo dobrze przemyślana tak pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Jeśli planujesz zabudować balkon, zwróć uwagę na estetykę projektu. To o tyle istotne, że polskie budownictwo nie ma najlepszych doświadczeń z tym związanych. Prawdopodobnie wszyscy znamy takie obrazy: pojedyncze tafle szkła lub tworzywa, często brudne (trudno je umyć od zewnątrz), zamontowane na nieestetycznych aluminiowych profilach.

Na szczęście nowoczesne zabudowy balkonów w bloku nie psują wyglądu elewacji, a dobrze dobrane do charakteru osiedla mogą stać się dodatkową ozdobą. Modna jest zabudowa balkonu przesuwnymi taflami szkła. Warto postawić przede wszystkim na hartowane szkło, anodowane lub lakierowane profile aluminiowe oraz elementy ślizgowe i mocujące wykonane ze stali nierdzewnej. To zapewni i trwałość, i estetykę. Ponadto takie materiały łatwo utrzymać w czystości.

Bezramowa zabudowa balkonu – czy się opłaca?

Bezramowa zabudowa balkonów to nowoczesny system oparty na zabudowie z aluminium oraz szkła hartowanego.

Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy stłuczeniu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.

Bezramowy system osłony balkonu pozwala na takie ułożenie okien, iż tworzą one zupełnie niewidoczne i jednolite płaszczyzny – elewacje balkonowe.

Zabudowanie balkonu systemem bezramowym stanowi jego praktyczną osłonę bez ingerencji w architekturę budynku. Swoją formą nadaje podwyższony standard użytkowania oraz bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd. Cena takiego luksusu to mniej więcej 500zł/m2, chociaż w niektórych rejonach może wynosić ona nawet do 800zł/m2.

System bezramowy umożliwia:

– całkowite zsunięcie elementów przeszklenia, co umożliwia zachowanie indywidualnego charakteru każdego balkonu.
– łatwo harmonizuje się z zewnętrznym wystrojem architektonicznym
– łatwy montaż zabudowy istniejacych balkonów i tarasów

Jako osłona przed wiatrem i wpływami atmosferycznymi oferuje pełna gamę zalet:

– 100-procentowa widoczność
– bezproblemowe zezwolenie od lokalnych władz budowlanych
– łatwe, bezpieczne i szybkie czyszczenie zewnętrznych powierzchni szyb dzięki pełnemu składaniu elementów szklanych do wewnatrz
– bezspoinowa integracja z istniejaca elewacja
– możliwość kompletnego oszklenia balkonów i tarasów o skomplikowanych kształtach
– ustalony wzór profilu o miękkiej linii
– poprawa bilansu energetycznego
– utrzymanie charakteru balkonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here