Pajacyk jest dobry na wszystko

Pajacyk niemowlęcy budzi w nas dobre skojarzenia. Jest to super rozwiązanie dla młodych mam i ich pociech. Ktoś, kto to wymyślił jest nieocenionym projektantem. Do dzisiaj ten rodzaj ubrania, jest najczęściej kupowanym elementem garderoby dla niemowlaka.

Wiadomo, że taki maluszek, większość swego dnia i nocy spędza w łóżeczku i nie brudzi się. Dlatego pajacyk jest chętnie kupowany w jasnych kolorach. Każda mama, lub prawie każda, ma w wyposażeniu swego potomka, biały pajac niemowlęcy.

Dlaczego biały kolor ma takie powodzenie wśród ubranek niemowlęcych i dziecięcych? Biały – to oznaka niewinności, czystości i tym podobnych cech. Poza tym, zawsze widać, czy faktycznie jest czyste, bo jest białe. Taki, czy inny kolor, nie pomniejsza praktycznej wartości tego ubrania.

Dobrze sprawdza się przy zmianie pieluch. W okamgnieniu można wykonać tę czynność, nie narażając dziecka na przeziębienie, przy zbyt długim przebieraniu. Wystarczy rozpiąć zatrzaski jednym ruchem i gotowy dostęp do pieluszki. Zapina się też szybko, ponieważ zatrzaski są odpowiedniej jakości. Działają bez zarzutu, obojętnie czy są wykonane z metalu, czy z plastiku. Przy plastikowych trzeba pamiętać o unikaniu wysokich temperatur podczas prasowania, aby nie nadtopić ich. Ale zazwyczaj ta kwestia istnieje tylko w teorii. Praktycznie coś takiego zdarza się wyjątkowo rzadko.

Często rodzice mają w domu pajacyki dla niemowląt w zapasie. Nie mają wówczas niepotrzebnych stresów, gdy trzeba szybko przebrać dziecko. Nawet najbardziej ruchliwe i energiczne niemowlę, będzie szybko przebrane i zadowolone. Będzie mu miło, a jak dziecko jest spokojne i zadowolone to rodzice też są szczęśliwi. Mogą ten czas poświęcany przebieraniu i zmianie pieluch wykorzystać jak najlepiej, tym bardziej, że przy dzieciach nie brakuje zajęć.

Pajacyki dla niemowląt są uszyte z materiałów przyjaznych dziecku. Jeśli są z bawełny, temperatury prania mogą być wysokie, aby nie trzeba było później dodatkowo prasować. Chyba, że prasowanie będzie dodatkowo wymagane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here