Praca na studiach

Chcesz dorobić na studiach, ale nie wiesz, jakiej pracy poszukać? Mamy kilka propozycji dla  ciebie. Przy okazji zachęcamy do tego, aby pracę, jakąkolwiek, rozpocząć jeszcze w trakcie nauki, ponieważ dzięki temu zdobywasz doświadczenie, tak chętnie widziane przez późniejszych pracodawców.

  1. Hostessa/host

Jednym z najpopularniejszych sposobów na dorobienie w trakcie studiów, a nawet wcześniej, jest podjęcie pracy jako hostessa/host. Twoim obowiązkiem na tym stanowisku jest promowanie marki, oferowanych przez nią produktów. Może to być zarówno prezentowanie oferty firmy i zachęcanie do kupna/testowania, jak i rozdawanie materiałów marketingowych na różnych eventach, czy oprowadzanie gości podczas konferencji. Najczęściej nie wymaga się żadnego doświadczenia od osób rekrutujących na to stanowisko, czasami konieczna jest znajomość języka obcego (gdy dotyczy to międzynarodowych wydarzeń). Jedyne, na co zwraca się uwagę, to schludny wygląd i wysoka kultura osobista. Praca hostessy szerzej opisana jest na planetawenus.pl/tematy/hostessa-co-to-jest, tam poznasz m.in. szczegóły dotyczące wynajmu hostess.

  1. Copywriting

Masz lekkie pióro i zmotywowanie się do pracy w domu nie stanowi żadnego problemu? W takim razie praca jako copywriter/ka jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Chodzi o pisanie różnego rodzaju tekstów, od sloganów reklamowych, przez opisy produktów, aż po artykuły dla klientów. Możesz podjąć współpracę z jedną firmą, aczkolwiek w tym wypadku najczęściej korzysta się z serwisów dla freelancerów, gdzie możesz zarówno wystawić informację o swoich usługach, jak i przeglądać ogłoszenia pracodawców.

Plusem tego sposobu jest to, że sam decydujesz, w jakich porach będziesz pracować, musisz jedynie trzymać się terminu oddania tekstów.

  1. Korepetycje

Trzecim, najpopularniejszym sposobem na dorobienie w czasie studiów, jest udzielanie korepetycji, najczęściej gimnazjalistom. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć stały zarobek, ale jeszcze ugruntujesz zdobytą wiedzę. W przypadku, gdy swoją pracę zawodową wiążesz z nauczaniem innych, to będzie też dobry sposób na przetestowanie swoich umiejętności.

  1. Sprzedawca/sprzedawczyni w sklepie

Żadna ze wcześniejszych propozycji ci się nie podoba? Studentów bez doświadczenia chętnie przyjmują sklepy na stanowisko kasjera/kasjerki. Najłatwiej o pracę jest wtedy, gdy studiujesz zaocznie i możesz pracować w tygodniu, ale i w weekendy też się coś znajdzie. Obecnie w sklepach brakuje kandydatów na sprzedawców i ich właściciele są skłonni do pójścia potencjalnym kandydatom na rękę w sprawie grafiku.

  1. Call center

Kolejnym pomysłem jest praca w call center. Tu również nie są wymagane żadne umiejętności, choć, ze względu na to, że wypłata często uzależniona jest od efektów, dobrze, jeśli rozmawianie i negocjowanie z ludźmi przychodzi ci z łatwością. Zaletą jest to, że możesz zadecydować, ile godzin i w jakich porach chcesz pracować, nawet jeśli wymaga to obecności w biurze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here