różneniec górski

Różeniec górski jest rośliną o bogatych właściwościach prozdrowotnych. Określa się go mianem adaptogenów do zadań specjalnych. Oznacza to, że przypisuje się mu zwiększenie wytrzymałości na stres, zminimalizowanie negatywnego wpływu warunków stresowych na zdrowie oraz niwelowanie zmęczenia. Jest to również adaptacja do dynamicznego, stresującego trybu życia, który jest dziś codziennością każdego z nas. Jakie składniki odżywcze wchodzą w skład różeńca górskiego? Jakiego działanie wpływa na nasz organizm? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/rozeniec-gorski-adaptogen-do-zadan-specjalnych/ 

Różeniec górski – jakie są jego składniki aktywne? 

Różeniec górski jest roślina, która występuje na terenach górskich Ameryki Północnej, Eurazji, ale spotykany jest również w Polsce w Sudetach oraz Karpatach. Roślina ta wyróżnia się grubymi liśćmi oraz drobnymi kwiatkami. Stosowana jest w celach leczniczych, a do nich stosowana jest podziemna część rośliny, czyli z korzeniami.

Roślina ta zawiera mnóstwo cennych fitozwiązków, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Najważniejszymi z nich są: olejki eteryczne, kwas organiczny, katechiny, flawonoidy, składniki mineralne, rozawina, triterpeny, proantocyjanidyny. 

Roślina ta zawiera również wysoką zawartość salidrozydy o działaniu neuroprotekcyjny, a także wysoką aktywnością antyoksydacyjną. 

W jaki sposób różeniec górski działa na organizm? 

Fenomen tej rośliny sprowadza się do kompleksowego oddziaływania na cały organizm. Różeniec górski zalicza się do adaptogenów, czyli roślin, które wpływają na działanie układu nerwowego. Oddziaływanie tej rośliny na układ nerwowy nie sprowadza się jedynie do tłumienia czynności mózgu, ale również do zwiększenia wytrzymałości organizmu na działanie rozmaitych bodźców wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu organizm łatwiejszym stopniu toleruję obciążenie fizyczne i psychiczne. Kompleksowe oddziaływanie różańca górskiego na układ nerwowy wynika przede wszystkim z zwiększenia syntezy serotoniny, która poprawia samopoczucie psychiczne i normalizuje poziom hormonu stresu. 

Jakie są przeciwwskazania oraz skutki uboczne wynikające ze stosowania różeńca górskiego? 

Preparat ten nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Ponadto nie powinien być podawany dzieciom poniżej 12 roku życia. Możliwe efekty uboczne, które są związane z jego zażywaniem to: nadmierne pobudzenie, a także kłopoty ze snem. W celu zapobiegania wystąpienia których z powyższych objawów, wystarczy zażywać różeniec w godzinach porannych. 

Zobacz też: http://enjoythelittlethings.pl/czystek-naturalny-sposob-na-odporny-organizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here